مقامات پزشکی آلمان پیشرفت بین مسکو و اتحادیه اروپا در ثبت واکسن Sputnik V را تأیید می کنند

[ad_1]

موسسه پاول ارلیخ آلمان مسئول داروها امروز جمعه ، 29 ژانویه تأیید کرد که در حال حاضر در رابطه با اسناد ثبت واکسن Sputnik V علیه ویروس کرونا در اتحادیه اروپا با روسیه در تماس است.

“من نمی گویم که این همکاری است ، زیرا ما اهداف مختلفی از توسعه دهندگان داریم ، اما بله ، درخواست هایی وجود داشت ، در این مورد تماس هایی وجود داشت. موسسه پل ارلیچ پشتیبانی بین المللی را ارائه می دهد ، بنابراین ما از طریق کنفرانس ویدیویی با همکاران روسی خود مشورت کردیم دو جنبه از تنظیم دارو در اتحادیه اروپا “، گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی رئیس موسسه دکتر کلاوس چیچوتک.

سیچوتک سپس تصریح کرد که دو جنبه ذکر شده مربوط به شرایط موجود برای ثبت نام و نیاز به رایزنی های بیشتر با همکاران دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است.

موسسه پل ارلیچ

موسسه پاول ارلیخ نه تنها یک موسسه تحقیقاتی آلمان است ، بلکه یک نهاد نظارتی پزشکی است ، همانطور که موسسه فدرال آلمان برای واکسن ها و زیست پزشکی است. این یک آژانس فدرال است و به وزارت بهداشت گزارش می دهد. این همچنین مرکز همکاری WHO برای تضمین کیفیت فرآورده های خونی و دستگاه های تشخیصی آزمایشگاهی است. این مکان در لانگن ، هسن ، نزدیک فرانکفورت واقع شده است و نام آن را ایمونولوژیست و برنده جایزه نوبل پاول ارلیچ (1854–1915) گذاشته اند.

Sputnik V

در 11 آگوست ، روسیه اولین واکسن خود را علیه Covid-19 ثبت کرد ، Sputnik V نام داشت و توسط دانشمندان مرکز اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالئا ساخته شد. این دارو توسط صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه به بازار عرضه می شود كه مسئول مذاكره درباره صادرات و تولید این دارو در خارج از كشور است.

این واکسن از دو جز تشکیل شده است و بردار مورد استفاده برای القا response پاسخ ایمنی بدن بر اساس آدنو ویروس انسان است. واکسن دو بار و در فواصل 21 روزه تزریق می شود. در آزمایشات بالینی ، 100٪ اثربخشی در برابر موارد شدید Covid-19 را نشان داد ، به این معنی که هیچ یک از افراد واکسینه شده در آزمایشات ، در صورت آلوده شدن به ویروس کرونا ، علائم شدید بیماری را نداشتند.

مجارستان اولین کشور اتحادیه اروپا بود که قبلا Sputnik V. را ثبت کرده است. پیش از این ، استفاده از این داروی توسط مقامات صالح امارات متحده عربی ، آرژانتین ، بولیوی ، صربستان ، الجزایر ، فلسطین ، ونزوئلا ، پاراگوئه ، ترکمنستان و بلاروس مجاز بود.

پیش از این ، واکسن Sputnik V در ایران ثبت شده بود ، جایی که احتمال تولید همزمان دوزهای واکسن وجود دارد.

در صبح ، همان صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که روسیه می تواند و آماده تهیه 100 میلیون دوز واکسن به اروپا برای واکسیناسیون 50 میلیون نفر در سه ماهه دوم سال باشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *