مصر ، 50 سارکوفاژی برای 3 هزار سال ، پیدا شده است که با صحنه هایی از کتاب مردگان تزئین شده است – ویدئو

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

گروهی از باستان شناسان مصری یک سردخانه باستانی اختصاص یافته به ملکه نیت و 50 تابوت با قدمت بیش از 3000 سال کشف کرده اند. وزارت گردشگری و آثار باستانی اظهار داشت که یافته ای از این دوره برای اولین بار در نکروپلیس سقاره کشف شد و بر اهمیت کشف تأکید کرد.

این خبر سه ماه پس از آن منتشر شد كه دانشمندان در نزدیكی 60 مومیایی و 30 مجسمه از خدایان باستان را در یك مجتمع دفن كه صومعه های باستانی و اهرام بی شماری را در خود جای داده است ، از جمله هرم پله ای نمادین ساخته شده برای فرعون Djoser ، در اختیار داشتند.

اکنون باستان شناسی مصر با این کشف جدید ، که می تواند دوره پادشاهی جدید را که از قرن شانزدهم قبل از میلاد تا قرن یازدهم قبل از میلاد ادامه داشت ، شگفت آور است. گروهی از دانشمندان محلی 50 سارکوفاژی چوبی را در 52 گور در یک گور کشف کردند عمق بین 10 تا 12 متر در یک معبد سردخانه باستانی اختصاص داده شده به ملکه نیت.

بر اساس بیانیه ای که از طرف وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر صادر شده ، این اولین بار است که دانشمندان از این دوره تابوت هایی را در نکروپولیس سقاره کشف می کنند و از این رو یافته های باستانی بسیار مهمی محسوب می شوند.

سارکوفاژی های یافت شده دارای شکل “آنتروپوئید” هستند (از شکل بدن پیروی می کنند) و با صحنه هایی به تصویر می کشند که خدایانی را که در زمان پادشاهی جدید مورد پرستش قرار می گیرند و همچنین صحنه هایی از کتاب مردگان گرفته شده است.

تابوت هایی که در گودالهای دفن بین عمق 10 تا 12 متر پیدا شده اند “انسانی” بوده و با صحنه هایی به تصویر کشیده شده است که خدایانی را که در زمان پادشاهی جدید پرستش می شدند ، و همچنین گزیده هایی از کتاب مردگان ، متن دفن باستانی که مصریان باستان معتقد بودند ، تزئین می کنند. او به مردگان در راه رسیدن به دنیای دیگر کمک می کند.

دانشمندان همچنین یک پاپیروس 4 متری ، یک پناهگاه مقدس اختصاص داده شده به آنوبیس ، خدای مرگ در مصر باستان ، ماسک های دفن و تعداد زیادی مجسمه را نشان دادند که خدایانی مانند خدای باروری ، کشاورزی و زندگی اوزیریس را نشان می دهد.

به گفته وزارت گردشگری و آثار باستانی ، کشف بسیاری از تابوت های باستانی وجود مغازه های صنایع دستی متعددی را که سارکوفاژی تولید می کردند ، تأیید می کند و سپس توسط مردم محلی خریداری می شود.

تا پایان سال ، مقامات مصری قصد دارند موزه مصر بزرگ را که توسط مقامات محلی به عنوان بزرگترین موزه باستان شناسی جهان توصیف شده ، افتتاح کنند که اشیا-شناخته شده ای مانند مجموعه توتانخامون و یافته های جدید کشف شده در سال های اخیر را به نمایش می گذارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *