مراسم مذهبی ارتدوکس کریسمس ، توسط پاتریارک کریل و ولادیمیر پوتین در میان مومنان برگزار می شود – ویدئو

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

پدرسالار کیریل عید مهم مذهبی را به مومنان تبریک گفت و برای همه آرزوی سلامتی ، “شادی بی نهایت و کمک سخاوتمندانه خداوند”.

“خداوند ویروس خطرناک را شکست می دهد ، سلامت ، روحی و جسمی را تقویت می کند ، زندگی مردم و کشور ما را بازیابی می کند ، به طوری که فقط یک سال آزمایش سخت در حافظه ما باقی می ماند ، که یک درس دشوار به ما داد ، اما واضح است که ضروری است. ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که ما این درس را درک کرده ایم و از هر آنچه برای ما اتفاق افتاده است و اتفاق می افتد ، نتیجه گرفته ایم که به ما کمک می کند زندگی بیرونی خود را سازماندهی کرده و رفاه درونی پیدا کنیم.

“خرد انسانی احتمالاً در این واقعیت است که از طریق رنج ، درد و آزمایش ، و همچنین از شادی های انسانی ، خوشبختی ، می توانیم نتیجه گیری درستی داشته باشیم. هیچ یک و دیگری نباید ما را از حیات زندگی دور کنند. مختصات اخلاقی. بیش از همه ، ما باید به آن قوانین الهی که خدا به ما داده وفادار بمانیم. وفاداری به دستورات ، کلام خدا مظهر خرد انسانی و سعادت واقعی انسان است ، “اضافه کرد پدرسالار سیریل.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کریسمس را در کلیسای سنت نیکلاس در لیپنو ، استان نووگورود جشن می گیرد. جزیره لیپنو یکی از مکانهای دیدنی دریاچه ایلمن است. در این جزیره یکی از اولین کلیساهای سنگی ساخته شده پس از حمله مغول وجود دارد: کلیسای سنت نیکلاس در لیپنو در سال 1292. در داخل نقاشی های دیواری مربوط به قرن سیزدهم وجود دارد. تجهیزات ساختمانی و سازه های جداگانه اساس معماری نووگورود از قرن 14 است. در طول جنگ بزرگ میهنی ، این کلیسا تخریب شد تا در سال 1956 دوباره ساخته شود. این کلیسا تحت حفاظت دولت است.

پس از مراسم مذهبی ، پوتین برای روس ها کریسمس مبارک آرزو کرد. “عشق خداوند به انسان همه خواسته ها و خواسته های ما را برآورده نمی کند ، اما به ما اجازه می دهد تا برای او و برای ما دعا کنیم و بهترین ها را امیدوار کنیم. این امید و گاهی انتظار معجزه ، ستاره واقعی است که روشن می کند شیوه زندگی ما و در سخت ترین مراحل از ما حمایت می کند. تعطیلات مبارک! کریسمس مبارک! “- گفت رئیس دولت.

کریسمس ارتدکس

کریسمس ارتدکس در 7 ژانویه توسط روحانیون و مومنان کلیسای ارتدکس روسیه و همچنین اورشلیم ، کلیساهای صربستان ، لهستان و گرجستان ، و همچنین صومعه های آتوس ، کاتولیک های شرقی و برخی از پروتستان های پیرو جولیان جشن گرفته می شود تقویم . بقیه مسیحیان این واقعه را در شب بین 24 تا 25 دسامبر جشن می گیرند. اینها فرقه ها و کلیساهایی هستند که به تقویم های میلادی و جولای جدید می پیوندند: کلیسای کاتولیک روم ، پروتستان ها (لوتری ها ، آنگلیکان ها ، برخی از متدیست ها ، باپتیست ها و پنطیکاستل ها) و همچنین قسطنطنیه ارتدکس ، اسکندریه ، انطاکیه ، رومانیایی ، بلغاری ، قبرسی کلیساهای آلبانیایی و کلیسای ارتدکس در آمریکا. و در کلیساهای ارتدکس جمهوری چک و اسلواکی ، آنها مطابق با تقویم های جولیان و جولیان جدید ، دو بار جشن می گیرند.

  • پدرسالار سیریل در مراسم مذهبی کریسمس

    © اسپوتنیک. سرگئی پیاتاکوف

  • صحنه کریسمس در کلیسای جامع مسیح نجات دهنده در مسکو

    © اسپوتنیک. سرگئی پیاتاکوف

  • 7 ژانویه 2021 ، رئیس جمهور فدراسیون روسیه ، ولادیمیر پوتین مصاحبه ای در نزدیکی کلیسای سنت نیکلاس در لیپنو انجام داد.

    © اسپوتنیک. میخائیل کلیمانتیف

1 / 3

© اسپوتنیک. سرگئی پیاتاکوف

پدرسالار سیریل در مراسم مذهبی کریسمس[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *