مدیران سابق موساد: “ایران پس از روی کار آمدن بایدن ، انتقام سلیمانی را می گیرد”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

دو مدیر سابق موساد و یک رئیس امنیت ملی سابق اسرائیل گفته اند که آنها اطمینان دارند که بعید است ایران انتقام مرگ قاسم سلیمانی فرمانده قدس را قبل از روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهور بعدی آمریکا بگیرد.

به گفته شبتای شوویت ، مدیر سابق موساد ، پاسخ ایران به ترور سلیمانی تردیدی نخواهد داشت و تهران به سادگی منتظر لحظه مناسب برای اصابت هدف در سطح سلیمانی خواهد بود:

شاویت توضیح داد: “ما باید در نظر بگیریم كه آنها پاسخ خواهند داد. آنها منتظر خواهند بود تا به هدف سطح بالایی برسند.”

از طرف خود ، دنی یاتوم ، رئیس سابق آژانس اطلاعاتی دولت یهود ، نیز گفت که بعید است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ضربه وحشیانه ای که با مرگ سلیمانی وارد شد ، بهبود یابد.

رئیس سابق شورای امنیت ملی جورا آیلند اظهار داشت که اطمینان دارد ایران قبل از روی کار آمدن بایدن اقدامی انجام نخواهد داد:

“آنها انتقام را فراموش نخواهند كرد. شايد وقت آن نباشد كه من با آمريكايي ها صحبت كنم. حمله به جنون خواهد بود [durante i negoziati, ndr]زیرا آنها فرصت دارند. اما آنها واقعاً مردمی زیرک هستند و نمی توان آنها را دست کم گرفت. “

ایران قول انتقام می دهد

طی چند ساعت گذشته ، ژنرال رمضان شریف ، سخنگوی قدس تأکید کرده است که ایران عزم خود را جزم کرده و مکان و زمان خود را برای انتقام از ترور قاسم سلیمانی پیدا خواهد کرد.

در آستانه سالگرد درگذشت سلیمانی ، جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران قول داد که تا زمانی که مسئولان ترور ژنرال به محاکمه کشیده نشوند ، تهران آرامش نخواهد یافت.

قتل کااسم سلیمانی

سوم ژانویه یک سالگرد حمله هواپیمای بدون سرنشین به کااسم سلیمانی ، فرمانده یگان نظامی سرزمینی قدس ایران ، در بغداد بود. این قتل ، با تشدید تنش ها میان واشنگتن و تهران آغاز شد و ایالات متحده می گوید ایران مسئول حملات به تأسیسات نظامی در عراق در اواخر سال 2019 است که پاسخ تهاجمی را در قالب حملات موشک بالستیک ایجاد کرده است. ایرانیان در 8 ژانویه در چندین پایگاه آمریکا. در نتیجه این حملات ، 109 سرباز آمریکایی زخمی شدند.

به دنبال این حمله ، پارلمان عراق با صدور بیانیه ای خواستار عقب نشینی همه نیروهای آمریکایی از این کشور شد.

در طول سال ، ایالات متحده به تدریج نیروهای خود را عقب کشید و چندین پایگاه خود را به عراق بازگرداند ، وزیر دفاع جدید ترامپ ، کریستوفر میلر ، ماه گذشته اعلام کرد که تعداد کارمندان تا 15 ژانویه 2021 به 2500 سرباز کاهش می یابد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *