مایکروسافت اطمینان می دهد که حمله سایبری در ماه دسامبر هیچ تغییری در این نرم افزار ایجاد نکرده است

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

این شرکت گفت ، حمله سایبری علیه دولت ایالات متحده و شبکه های رایانه ای خصوصی در 14 دسامبر به “کد منبع” داخلی مایکروسافت دسترسی پیدا کرد اما هیچ گونه تغییر نرم افزاری ایجاد نکرد.

به دنبال حمله هکر در ماه دسامبر به شبکه های رایانه ای دولت ایالات متحده ، مایکروسافت تأیید کرد که شبکه دوم موفق شده است به “کد منبع” داخلی مایکروسافت دسترسی پیدا کند.

با این حال ، این شرکت اطمینان داد که هکرها قادر به سازش یا اصلاح هیچ یک از نرم افزارها نیستند.

طبق گفته این شرکت ، این کاستی در سیستم عامل مشخص شده است شکارچی بر SolarWinds.

مایکروسافت در یک پست وبلاگ گفت: “ما یک فعالیت غیرمعمول با تعداد کمی حساب داخلی پیدا کردیم و دریافتیم که از یک حساب برای مشاهده کد منبع در چندین منبع ذخیره استفاده شده است.”

با این حال ، به گفته برخی از کارشناسان ، حتی مشاهده کد منبع توسط هکرها می تواند یک تهدید باشد ، زیرا این افراد اطلاعات مفیدی را برای آسیب رساندن به محصولات و خدمات مایکروسافت دریافت کرده اند.

حملات سایبری در ایالات متحده

در ماه دسامبر ، رسانه های آمریکایی خبر حملات گسترده سایبری را هدف قرار دادن نهادهای مختلف دولتی و خصوصی در ایالات متحده قرار دادند که بعداً توسط وزارت امنیت ایالات متحده تأیید شد. FireEye ، یک شرکت متخصص در زمینه امنیت سایبری ادعا می کند که این حمله با استفاده از شبکه Orion انجام شده است ، که توسط شرکت آمریکایی SolarWinds توسعه یافته و توسط یک گروه بسیار با تجربه از هکرها انجام شده است.

وزیر امور خارجه مایک پمپئو مستقیماً مسکو را به نقشه کشی حملات سایبری متهم کرد ، اتهاماتی که بعداً توسط کرملین رد شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *