ماکرون اطمینان دارد که می تواند از فرانسه به عنوان اولین زبان کار در اتحادیه اروپا استفاده کند

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً بر روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

فرانسوی یکی از سه زبان کاری است که توسط کمیسیون اروپا ، نهاد اجرایی اتحادیه اروپا استفاده می شود. طبق آمار ، حداقل 80٪ از کارمندان در بروکسل فرانسه را به عنوان زبان اول ، دوم یا سوم صحبت می کنند. با این حال ، اخیراً ، زبان فرانسه متوجه شده است که اهمیت آن به نفع انگلیسی در حال کاهش است.

در حالی که فرانسه آماده است سال آینده ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را به دست بگیرد ، به نقل از روزنامه آمریکایی پولیتیکو ، رئیس جمهور امانوئل مکرون برنامه های مخفی دارد که در تمام اجلاس های اتحادیه اروپا در بروکسل جایگزین زبان انگلیسی با زبان انگلیسی شود.

انگلیسی در حال حاضر به عنوان “زبان کار” اصلی اتحادیه اروپا در جلسات سطح بالای نمایندگان 27 عضو مورد استفاده قرار می گیرد. منابع به نقل از روزنامه گفتند كه ماكرون امیدوار است كه قانون جدید را اجرا كند ، پس از آنكه فرانسه كنترل شش ماهه ریاست اتحادیه اروپا را از ژانویه تا ژوئن 2022 به دست گرفت. این اولین پست در این كشور از زمان ریاست جمهوری نیكلا ساركوزی در سال 2008 خواهد بود. فرض بر این است که اگر رئیس جمهور فرانسه نامه های ارسالی توسط کمیسیون اروپا را نادیده بگیرد ، نادیده می گیرد.

این روزنامه به نقل از یک دیپلمات فرانسوی گفت: “ما همیشه از کمیسیون خواهیم خواست نامه هایی را که می خواهد برای مقامات فرانسه ارسال کند ، به ما فرانسوی ارسال کند و اگر آنها این کار را نکنند ، ما قبل از پاسخ منتظر نسخه فرانسوی خواهیم ماند.” . طبق طرح ادعایی الیز ، پروتکل ها و اسناد رسمی نیز باید به زبان فرانسه ارسال شوند.

“حتی اگر انگلیسی به عنوان زبان کار شناخته شود و بیشترین استفاده را داشته باشد ، اساس بیان فرانسه به طور کامل در نهادهای اتحادیه اروپا وجود دارد. ما باید آن را غنی سازی و احیا کنیم تا زبان فرانسوی واقعاً خاک خود را بازیابد و بیش از هر چیز طعم و غرور چند زبانه بودن را بدست آورد. ”

فرانسه به همراه انگلیسی و آلمانی یکی از سه “زبان کار” اتحادیه اروپا است.

علاوه بر این ، در ماه آوریل ، وزیر امور اروپا کلمنت بن و وزیر امور خارجه ژان باپتیست لموین گفتند که ریاست جمهوری “فرصتی برای ادامه این نبرد حیاتی برای چندزبانگی” ایجاد کرده است.

به عنوان بخشی از برنامه ای که دولت فرانسه در نظر خواهد گرفت ، می توان بودجه ای را برای درس فرانسه برای دیپلمات های اتحادیه اروپا اختصاص داد. با این حال ، این اقدام باعث انتقاد شدید مقامات اتحادیه اروپا می شود.

پولیتیکو بدون اینکه نام او را فاش کند از دیپلمات نقل قول کرد تا نگرانی ها درباره برنامه ها را برجسته کند.

“بسیاری از نمایندگان ملی در گروه های کاری اتحادیه اروپا به سادگی فرانسه را نمی فهمند یا صحبت نمی کنند. ما امیدواریم که در پایان فرانسه از یک رویکرد عملی زبان شناختی پیروی کند. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *