مالپاس: بانک جهانی از کلیه دریافت کنندگان 35٪ بودجه برای پروژه های سبز پشتیبانی خواهد کرد

[ad_1]

بیش از 25000 نفر ، از جمله رهبران جهان ، روزنامه نگاران و مدیران اجرایی ، در اجلاس سه روزه REUTERS NEXT گرد هم آمدند تا در مورد چالش های سیاست جهانی ، فناوری ، تجارت و اقتصاد و همچنین آزادی رسانه ها بحث کنند. دیوید مالپاس ، اقتصاددان ، در حاشیه اجلاس با اسپوتنیک مصاحبه کرد.

تمام کشورهای مشتری و وام گیرنده که برای 35٪ از پروژه های سبز بانک جهانی بودجه دریافت می کنند ، در فعالیت های وام مربوط به آب و هوا شرکت می کنند. دیوید مالپاس ، رئیس م institutionسسه مالی ، به اسپوتنیک گفت در اجلاس بعدی REUTERS.

“بیایید روی یک نکته کلیدی در مورد نابرابری ساختاری و بی عدالتی در جهان خود تمرکز کنیم. اقتصادهای توسعه یافته بیشتر گازهای گلخانه ای خود را تولید می کنند ، از جمله از طریق وسایل نقلیه الکتریکی و زغال سنگ. با منسوخ شدن وسایل نقلیه در کشورهای پیشرفته ، آنها را به کشورهای فقیرتر تحویل می دهند. کشورهای پیشرفته از این مزیت بهره مند می شوند زیرا از این اعزام ها درآمد کسب می کنند ، اما این تأثیر زیادی در تغییرات آب و هوایی دارد. “

مالپاس در مورد اهداف تأمین مالی پروژه سبز 35٪ گفت: سبد سهام و تعهدات بانک جهانی بیشتر سازگاری خود را با “هم افزایی” اقلیم با توسعه اختصاص داده است.

بخش کشاورزی به رویکردی سبزتر ، از جمله حفظ کود نیاز دارد و بانک جهانی روش های “بهبود و همپوشانی بهتر” بین توسعه ملی و اهداف آب و هوایی را که مربوط به توافق نامه های پاریس است ، نیز جستجو کرده است. مالپاس به برنامه های خاص در کشورهایی که ابتکارات سبز خود را آغاز می کنند ، اشاره کرد ، از جمله چین ، اتیوپی و منطقه دیوار بزرگ سبز در ساحل گسترش می یابد.

وی به اسپوتنیک گفت: “به عنوان مثال ، در چین ، که با چالش های شدید زیست محیطی روبرو است ، ما برنامه های خود را بررسی کرده ایم تا آنها به شدت به سمت منافع عمومی ، از جمله مدیریت پلاستیک های دور انداخته شده باشند ،”. از یک برنامه به تدریج در حال کاهش است.

مالپاس افزود كه اتیوپی یكی از بزرگترین برنامه ها از جمله اقدامات عمده جنگل کاری است.

این اقتصاددان همچنین اشاره کرد تلاش های اعمال شده برای دیوار بزرگ سبز در اجلاس One Planet Online، با امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه و آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، سازمان یافته بود.

وی گفت: “این منطقه در اثر جنگل زدایی ویران شده و می تواند توسط تعدادی از فعالیت ها که بانک جهانی در آنها نقش مهمی دارد و با همکاری با سایر شرکای سراسر جهان نقش مهمی دارد ، پشتیبانی شود.”

او همچنین صحبت می کند برای سفر به سنگال در سال 1988 با وزیر دارایی سابق جیمز بیکر ، جایی که شاهد بیابان زایی شدید بود.

وی با بیان اینکه بانک جهانی ابتکارات زیست محیطی را برای مقابله با بحران به شدت تشویق می کند ، گفت: “این چالش های بسیار ناامیدکننده ای است و جهان به دنبال روش هایی برای مقابله با این تغییرات آب و هوایی است.”

بخش خصوصی باید تلاش خود را برای مبارزه با COVID-19 افزایش دهد

مالپاس در گفتگو با خبرنگار تجاری رویترز آندره شلال ، از بخش خصوصی خواست تا به کشورهای فقیرتر کمک کند تا با بیماری همه گیر COVID-19 کنار بیایند و سود حاصل از بودجه اضطراری را متوقف کنند.

وی در مورد نرخ بهره گفت که این نرخ می تواند به کشورهای فقیرتر کمک کند تا بدهی خود را از طریق چارچوب جدید G20 تغییر ساختار دهند و افزود: کشورهای در حال توسعه مجبور به پرداخت نرخ بهره 6 تا 7 درصد هستند.

او همچنین گفت که ابتکار عمل برای تعلیق خدمات بدهی G20 (DSSI) به حمایت از بخش خصوصی نیاز دارد تا به برخی از فقیرترین کشورهای جهان اجازه دهد تا پرداخت بدهی دوجانبه را به پایان ماه ژوئن موکول کنند.

“این ناامیدکننده است که بخش خصوصی در برابر این بیماری همه گیر با خود گفت:” بیایید سعی کنیم در این بحران هرچه بیشتر از فقیرترین کشورها پرداخت کنیم “… از نظر بخش خصوصی ، آنها می گویند:” پیمان مالپاس افزود ، این یک قرارداد است “، اما من می خواهم این نظر را رد کنم و بگویم در طول تاریخ مواردی وجود داشته که نیاز به تسویه بدهی زیادی داشته است و این بدیهی است که یکی از آنهاست.”

وی با بیان اینکه G20 فقط می تواند با بخش خصوصی کار کند ، افزود: بانک جهانی از استفاده از بودجه خود برای کمک به کشورها برای استخدام وکلا برای خرید مجدد بدهی با تخفیف زیاد حمایت می کند.

مالپاس همچنین از دولت ورودی بایدن خواست تا مشکلات بدهی بخش خصوصی را برطرف کند.

نشست بعدی رویترز از 11 تا 14 ژانویه برگزار شد و 25000 متخصص ، رهبر جهان ، روزنامه نگار و مدیر را گرد هم آورد تا درباره چالش های سیاست جهانی ، فناوری ، تجارت ، اقتصاد و آزادی رسانه ها بحث کنند و یکی از بزرگترین رویدادهای امسال است. نوعی در جهان است.

سخنرانان اصلی عبارتند از: رئیس بانک مرکزی اروپا ، کریستین لاگارد ، مدیر عامل شرکت گوگل ، سوندار پیچای ، دانشگاهی و اقتصاددان آمریکایی ، جفری ساکس و مدیر عامل شرکت شورون ، مایک ویرث.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *