لوپن گفت که از تصاویر واشنگتن شوکه شده است

[ad_1]

مارین لوپن ، رهبر جناح راست Rassemblement National فرانسه ، گفت که از وقایع واشنگتن شوکه شده و تأکید کرد که اقدامات خشونت آمیز با هدف دخالت در روندهای دموکراتیک غیرقابل قبول است.

“مثل همه مردم فرانسه ، من از این خشونت شوکه شده ام. من معتقدم که در یک دموکراتیک باید از حق اعتراض دفاع کنیم ، اما اعتراض مسالمت آمیز داشته باشیم. همه اقدامات خشونت آمیز با هدف آسیب رساندن به روندهای دموکراتیک به طور طبیعی قابل قبول نیستند.” لوپن گفت پخش شده از کانال تلویزیونی France 2.

وی معتقد است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده باید آنچه را که اتفاق افتاده را به صریح ترین روش محکوم کند. در همان زمان لوپن درباره وضعیت مسدود شدن موقت حساب توییتر ترامپ اظهار نظر کرد. “آیا غول های رسانه ای می توانند تصمیم بگیرند چه کسی حق گفتگو دارد و چه کاری حق انجام دادن را دارد؟ زیرا من دیدم که توئیتی که ترامپ در آن خواستار آرامش بود … توسط توییتر سانسور شد.”

بلوک رسانه های اجتماعی و حمله به پایتخت

شبکه اجتماعی توئیتر حساب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به مدت 12 ساعت مسدود کرد و تهدید کرد که اگر ترامپ سه توئیت را که به گفته توییتر قوانین او را نقض می کند پاک نکند ، برای همیشه مسدود می کند. پیش از این ، در بحبوحه آشوب ها ، ترامپ با ادعای “دزدیده شدن” انتخاب خود به معترضان در کاپیتول متوسل شد. وی همچنین از هواداران خود خواست تا به خانه خود برگردند.

روز چهارشنبه ، طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، برای نشان دادن حمایت در واشنگتن گردهم آمدند و به ساختمان کنگره حمله کردند و جلسه ای را که قرار بود نتایج آخرین انتخابات را تصویب کند ، قطع کردند. مأموران اجرای قانون از گاز اشک آور و نارنجک های خیره کننده استفاده کردند. پلیس در واشنگتن گفت چهار نفر در جریان تظاهرات کشته شدند.

در میان اغتشاشات و منع رفت و آمد در واشنگتن ، کنگره روز پنجشنبه انتخاب جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده تصویب کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *