لهستان ، جنگ صلیبی علیه اخبار جعلی: برای بستن دهان خود نیازی به ماسک ندارید

[ad_1]

بسیار راحت است که روزنامه های اروپایی اظهاراتی را که کمیسیونرها در بروکسل و قطعنامه های پارلمان اروپا گزارش می دهند و ما را در مورد چگونگی پر کردن روسیه و چین با FakeNews به ما اطلاع می دهد ، دلگرم کننده است. چیزی که ما دوست داریم این نیست که این دو کشور این کار را می کنند بلکه کسی است که آنها را از نزدیک زیر نظر دارد و ما را نسبت به آنها هشدار می دهد.

از سال 2015 ، کمیسیون دارای یک نهاد به نام نیروی ویژه شرق استراتکام است که همه دروغ های روسیه را رصد می کند. پارلمان اروپا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به پیشنهاد آنا فوتیگا ، نماینده پارلمان اروپا در لهستان ، وی به طور مشخص گروهی را راه اندازی کرد که وظیفه دارد همه جعل های راه اندازی شده توسط “افراد بد” را افشا کند و به ویژه رسانه هایی را که آنها را افشا می کند شناسایی کند.

در صورت نیاز و در صورت لزوم ، می توان این “ارگان های ضد اطلاعات” (مانند اسپوتنیک) را سانسور کرد و از گسترش آنها به کشورهای دموکراتیک-لیبرال اتحادیه جلوگیری کرد.

در خط مقدم مبارزه با دروغ لهستان بسیار دموکراتیک است ، که تنها با هدف کمک به انتشار حقیقت ، چندین سال بودجه بیش از دوازده روزنامه اروپایی را برای انتشار اخبار تأمین کرده است تا تأیید کند که آزادی به ورشو چقدر اهمیت می دهد ، چطور سیستم عالی قضایی آن مستقل است ، چقدر به زنان و همجنس گرایان احترام می گذارند.

و مهمتر از همه ، چگونگی رشد اقتصاد کشور همیشه به شدت ، اما بسیار “سبز” است.

حتی رئیس جمهور آندره دودا ، عضو یک حزب فوق محافظه کار (به طور تصادفی) فوق العاده که 5 سال بر کشور حاکم است ، شخصاً در این نبرد شرکت دارد.

در 22 ژانویه ، روزنامه فرانسوی L’Opinion ، که خود را “لیبرال و اروپایی” توصیف می کند ، میزبان آن بود مقاله امضا شده توسط رئیس جمهور لهستان ، که در آن او امیدوار به جهانی است “سبزتر و مطابق با اصول توسعه پایدار”.

وی در ادامه با تمجید از ابتکارات سیاسی (بسیاری از طرفداران اروپایی) مانند ویشگراد و تریماریوم به عنوان پیشگامان ارزشهایی که امروز مشخصه اتحادیه اروپا است ، اظهار داشت:

  • حکم قانون
  • پارلمانتاریسم
  • دموکراسی
  • پذیرش فرهنگ ها و آیین های مختلف …

© عکس: سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری – Francesco_Ammendola

رئیس جمهور لهستان دودا در کنار ماتارلا به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد نبرد مونته کازینو

حقیقت یا دروغ

برای اینکه عقاید خوانندگان را اشتباه نگیرد ، او انتخاب نکرد که حزب وی ، PIS (قانون و عدالت) برنده “مرتجع ترین” جایزه در میان احزاب اروپایی شود ، زیرا ، از جمله ، طرفدار لهستان و “یک واحد ، تک مذهبی (کاتولیک) و غیرفرهنگی »و یک سیستم قضایی مشروط به قدرت سیاسی که باعث تخلفات متعدد تخلف توسط کمیسیون اروپا شود.

باز هم ، برای اینکه به درک حقیقت آسیب نرساند ، او در مورد اینکه چرا لهستان ، با وجود تمام محیط زیست اعلام شده ، تنها کشور اروپایی نیست که تعهد رفع کربناسیون در بروکسل را امضا نکرد ، نمی نویسد.

ما باید از خود بپرسیم که چرا نظرات چنین مقاله ای را بدون اعلام سرمقاله ، بدون اظهارنظر درباره آن و یا جنجال منتشر کردن ، منتشر می کند.

با این حال ، اگر ما به جنگ ضروری اعلام شده توسط دموکراسی ها به عنوان اخبار جعلی روسیه فکر کنیم ، قابل درک است که چرا سایر روزنامه های بین المللی نیز نوشته های سیاستمداران لهستانی را درست مانند رئیس جمهور منتشر کرده اند ، بدون اینکه بگویند احتمالاً همزمان بوده حمایت مالی سخاوتمندانه توسط وزارت امور خارجه لهستان و بورس سهام ورشو.

© اسپوتنیک

ورشو ، 14 آوریل 2020: اعتراض به تشدید قانون سقط جنین

گفتن دنیا به لهستان

مدتی است که ، همیشه در جستجوی حقیقت ، لهستان یک کمپین بین المللی را به رهبری یک محقق خبره از رسانه تحت عنوان “لهستان به جهان بگویید” آغاز کرده است.

روزنامه های دارای امتیاز ، کاملاً منطبق با سیاست های دولت فعلی لهستان ، تقریباً همه لیبرال هستند: واشنگتن پست ، شیکاگو تریبون ، ساندی اکسپرس ، لو فیگارو ، لو سویر ، ال موندو … خوانندگان ایتالیایی قادر به جستجوی حقایق خواهند بود از ورشو احتمالاً در Repubblica یا La Stampa.

امضاها همیشه با حروف لهستانی وجود نخواهد داشت ، زیرا همچنین دوستداران حقیقت و دشمنان اخبار دروغ نیز وجود دارند.

اخباری ظاهراً دروغ مانند خبری که می گوید وقتی نازی ها وارد شدند ، بسیاری از لهستانی ها خانواده های یهودی را در شهرهای خود محکوم کردند و حتی پس از جنگ نیز لهستانی هایی بودند که علیه تعداد کمی از بازماندگان اقدام به کشتار جمعی کردند.

خوشبختانه ، هم مورخان رسمی منصوب شده توسط دولت و هم برخی از قاضیان لهستان ، “میهن پرستان” صادق ، گامهایی را برای به حاشیه راندن یا سانسور کسانی که ادعا می کنند می نویسند که شواهد تاریخی وجود دارد که با تنها حقیقت قابل قبول PIS مغایرت دارد ، برداشته اند: لهستان آزاد است کشور ، مدارا ، سکولار و واقعاً لیبرال دموکراتیک.

دولت بسیار لیبرال لهستان در حال گام برداشتن در برابر سکوت چند رسانه مخالف (کمتر و کمتر) مخالف است که قطعاً در خدمت نیروهای خارجی است که هنوز در حال تلاش برای زنده ماندن در ورشو هستند.

به زبان انگلیسی ، ورشو همچنین یک وب سایت ویژه خبرهای اول ایجاد کرده است که به شرح زیر ارائه می شود: “طراحی شده برای ارائه اخبار دقیق ، جالب و پویا از لهستان و داخل آن”.

سرانجام ، به لطف لهستان ، همه ما قادر به نوشیدن اطلاعات سالم ، رایگان و مهمتر از همه ، حقیقت خواهیم بود.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *