قره باغ کوهستانی: اجلاس سه جانبه مسکو در روز دوشنبه پوتین ، پاشینیان و علی اف

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

گفتگوهای سه جانبه قرار است روز دوشنبه برگزار شود. طرفین در مورد راه حل منازعه قره باغ و گام های بیشتر در جهت صلح گفتگو خواهند کرد.

سرویس مطبوعاتی کرملین اعلام کرد رهبران آذربایجان ، ارمنستان و روسیه فردا در اجلاس سه جانبه در مسکو دیدار خواهند کرد.

در این یادداشت آمده است: “به ابتکار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فدراسیون روسیه ، مذاکرات سه جانبه در 11 ژانویه 2021 در مسکو بین رئیس جمهور روسیه ، الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست وزیر جمهوری ارمنستان انجام خواهد شد”.

این گفتگوها بر روی اجرای بیانیه مشترک سه رهبر در مورد آتش بس در منطقه و همچنین اقدامات صلح اضافی خواهد بود.

کرملین افزود: “ارزیابی پیشرفت در اجرای اعلامیه رهبران آذربایجان ، ارمنستان و روسیه در مورد قره باغ قره باغ در تاریخ 9 نوامبر 2020 در دستور کار قرار دارد و در مورد مراحل بعدی برای حل مشکلات موجود در منطقه بحث و گفتگو می شود.”

آتش بس در قره باغ کوهستانی با میانجیگری روسیه

در اواخر سپتامبر ، ناگهان درگیری ها بین نیروهای آذربایجانی و ارمنی طرفدار قره باغ ، منطقه ای خودمختار با اکثریت ارمنستان که تحت کنترل باکو نیست ، از سر گرفته شد. رهبران روسیه ، ارمنستان و آذربایجان پس از بیش از یک ماه درگیری ، اعلامیه مشترک آتش بس در قره باغ کوهستانی را تصویب کردند.

به گفته ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، آتش بس کامل در قره باغ قره باغ از 10 نوامبر آغاز شد و آذربایجان و ارمنستان قول داده اند که اشغال مواضع را متوقف کنند و با تبادل اسرای جنگی موافقت کرده اند.

همچنین مشخص شده است که نیروهای حافظ صلح از فدراسیون روسیه متشکل از 1960 سرباز ، 90 خودروی زرهی و 380 واحد تجهیزات نظامی در قره باغ کوهستانی مستقر هستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *