قتل عام ویاراجیو ، خانواده های قربانیان: “یک روز ناراحت کننده برای عدالت. ما متوقف نمی شویم “

[ad_1]

ایتالیا

URL کوتاه

به دنبال صدور رأی دادگاه عالی ، كه لغو جرم آدم كشی را لغو كرد و تصمیم در مورد روند تجدیدنظر جدید را به تعویق انداخت.

به دنبال صدور رای دادگاه صلاحیت در مورد قتل عام ویاراجیو ، واکنش خانواده های 32 قربانی که در 29 ژوئن 2009 جان خود را از دست دادند ، شدید بود.

اعضای انجمن Il mondo cherei نوشتند: “روز عدالت غم انگیز و تاریکی بود.” “همانطور که همیشه گفته ایم ، اعضای خانواده در حال حاضر همه چیز را از دست داده اند: عزیزان ما هرگز به خانه بر نخواهند گشت. اما سفر ما ادامه دارد ، ما از همه کمک می خواهیم.”

اعضای خانواده با مخالفت با انتخاب دیوان عالی کشور برای لغو شرایط وخیم حادثه کار ، “قضاوت در دو سطح را رد کردند. ما درک می کنیم که مدیران عامل تصویب می شوند ، اما شرکت ها می مانند نسخه باقی مانده را انجام داد. ”

شهردار Pietrasanta ، یکی از شهرداری های استان لوکا در نزدیکی محل حادثه ، آلبرتو استفانو اعلام کرد که در مورد کشتار “بدون گناه” و “حکم شرم آور” برای رئیس جمهور جمهوری سرجیو ماتارلا نامه خواهد نوشت.

“عدالت نشان داده که شهامت وجود ندارد. سیاست مسئولیت های خود را دارد. دوازده سال محاکمه سنگ است. در یک کلمه ساده ، با یک دستورالعمل ، ما دو بار قربانیان قتل عام را کشتیم. “

اعضای خانواده از م institutionsسسات کمک می خواهند

انجمن خانواده های قربانیان اعلام کرد که این کار متوقف نخواهد شد.

“از دیروز ، ما بهتر درک کرده ایم که چقدر در این کشور باید زانو بزنیم ، در برابر نیروهای قدرتمند زانو زده ایم – آنها به طور قاطع با درخواست عدالت می نویسند – ما از مقامات و ادارات می خواهیم فقط خود را به کلمات محدود نکنند ، بلکه ما را به ویژه با واقعیت حمایت می کنند. “

دیوان عالی کشور مقصر را تأیید کرد

مارکو پیاژتینی ، مرجع انجمن “دنیایی که دوست دارم” گفت: “دادگاه عالی جرم و سالها محکومیت را لغو کرد ، اما این افراد را مجرم تشخیص داد. این مطمئناً است.”

و وکیل مدافع پرونده ، تیزانو نیکولتی افزود که از جمله این مجرمان مدیر عامل سابق Ferrovie dello Stato Mauro Moretti است. مهندس مائورو مورتی باید در مورد بسیاری از قتلهای غیرعمد در دادگاه تجدیدنظر فلورانس پاسخ دهد. “

حکم لغو

روز گذشته ، دادگاه تجدیدنظر اتهامات قتل قتل در دادگاه قتل عام در ویاراجیو در ژوئن 2009 را لغو کرد.

بنابراین حکم دادگاه تجدیدنظر در فلورانس منتفی شد. دادگاه صلاحیت در واقع جرم آدم کشی را لغو کرد زیرا به گفته قضات ، شرایط وخیم عدم رعایت قوانین ایمنی در کار سقوط کرده بود.

دادگاه عالی تصمیم در مورد قتل عام ویارجیو را برای یک فرجام خواهی جدید به تعویق انداخت ، که در عوض باید به جرم فاجعه راه آهن مقصر رسیدگی کند.

بنابراین فرایند استیناف جدید باید مجازات های برخی از مواضع متهمان را مورد تجدیدنظر قرار دهد و وجود هرگونه مشخصات گناه را برای مدیر عامل سابق Ferrovie dello Stato ، Mauro Moretti و مدیر عامل سابق شبکه ریلی ایتالیا) ، Michele Mario Elia بررسی کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *