قانون گذاران ایالات متحده ، جمهوری خواه ، نتایج کالج انتخاباتی آریزونا را به چالش می کشند

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

پیش از تأیید نتایج توسط کالج انتخاباتی ایالات متحده ، بیش از دوازده نفر از اعضای کنگره اعلام کردند که قصد دارند تعداد احزاب دونالد ترامپ رئیس جمهور مستعفی را برای حمایت از ادعاهای بی اساس وی در مورد تقلب در انتخابات به چالش بکشند.

اولین مراجعه به گواهینامه کالج انتخاباتی روز چهارشنبه از جانب پاول گوسار ، نماینده مجلس و سناتور تد کروز صورت گرفت ، اقدامی که بحث در مورد آرا College کالج انتخاباتی در هر یک از خانه های کنگره را برانگیخت.

این درخواست تجدید نظر چند لحظه پس از شمارش آرا votes کالج انتخاباتی آریزونا ، سناتور امی کلوبوچار ، یکی از اولین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 صورت گرفت.

پیش بینی می شود هم مجلس نمایندگان ایالات متحده و هم سنا حداکثر طی دو ساعت در مورد استیناف در آریزونا بحث و گفتگو کنند.

برای حمایت از اعتراض ، اکثریت در هر دو اتاق لازم است. با این حال ، احتمالاً این پیشنهاد با شکست مواجه خواهد شد ، زیرا مجلس توسط دموکرات ها کنترل می شود و اکثر جمهوری خواهان سنا نیز باید در کنار دموکرات ها باشند.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده یازده رای انتخاباتی آریزونا را با اختلاف کمی کسب کرد: فقط 10457 رای. پیروزی بایدن وی را به عنوان اولین نامزد دموکرات ریاست جمهوری برای پیروزی در این ایالت از زمان رئیس جمهور سابق کلینتون در سال 1996 بدل کرد.

هشت پرونده قضایی در انتخابات آریزونا به دلیل کمبود شواهد و همچنین اتهامات متعدد درباره تقلب در انتخابات رد شد. اخیراً ، دادگاه عالی آریزونا رأی دادگاه بدوی را تأیید کرد که دادخواست را رد کرد زیرا شخص متقاضی حق ندارد به این دلیل انتخابات را به چالش بکشد که رأی دهنده ثبت نامی نیست.

فرجام خواهی آریزونا باید اولین اعتراض از حداقل سه اعتراض به گواهینامه های ایالتی در جلسه مشترک کنگره باشد.

سناتور مک کانل هشدار داد که تغییر نتیجه انتخابات باعث “مارپیچ مرگ” خواهد شد

لحظاتی پس از تجدیدنظر ، میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا حمله شدیدی به هموطنان جمهوری خواه خود آغاز کرد و گفت تلاش برای لغو نتایج انتخابات ، دموکراسی را به “مارپیچ مرگ” سوق خواهد داد.

مک کانل به نمایندگان مجلس با اشاره به اینکه از اقدام ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات از طریق دادگستری حمایت می کند ، گفت: “من 36 سال در سنا خدمت کرده ام و این مهمترین رأیی است که من تاکنون رأی داده ام.”

“اما همکاران ، هیچ چیز در مقابل ما غیرقانونی بودن را نشان نمی دهد ، حتی از راه دور ، تا حدی که بتواند کل انتخابات را لغو کند. شک عمومی نیز نمی تواند این اقدام رادیکال را که بدون هیچ مدرکی تحریک شده توجیه کند. “

مک کانل با بیان اینکه اگر نتایج انتخابات بر اساس ادعاهای ذاتی لغو شود ، گفت: “رای دهندگان ، دادگاه ها و ایالت ها همه با هم صحبت کرده اند – همه. اگر ما خود را بالاتر از آنها قرار دهیم ، برای همیشه به جمهوری خود آسیب خواهیم رساند.” تقلب غیرقابل توجیه ، “دموکراسی ما وارد مارپیچ مرگ خواهد شد.”

این اولین بار نیست که مک کانل از جمهوری خواهان می خواهد که سعی نکنند نتایج انتخابات را به چالش بکشند. وی پس از اعتراف به پیروزی بایدن ، بعداً از همكارانش خواست تا برای لغو نتیجه انتخابات ، دست به دست هم ندهند ، زیرا این امر احتمالاً به شانس آنها برای حضور در انتخابات 2022 صدمه می زند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *