فون در لاین اتحادیه اروپا گذرنامه واکسیناسیون را باز می کند: “اما این باید در سطح اروپا مورد بحث قرار گیرد”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

کمیسیون اروپا از فرضیه معرفی “گذرنامه واکسیناسیون” برای سفر در داخل اتحادیه اروپا حمایت می کند. با این حال ، فون در لاین تصریح کرد: “این باید در سطح اروپا مورد بحث قرار گیرد.”

برای تدوین پیشنهاد چند روز پیش ، بوده است نخست وزیر یونان کیریاکوس میتسوتاکیس.

امروز ، اورسولا فون در لاین ، نماینده اتحادیه اروپا گفت که آماده ارائه گواهی است که می تواند افرادی را که علیه Covid واکسینه شده اند “شناسایی” کند.

وی در بازدید از پایتخت پرتغال ، لیسبون ، به خبرنگاران گفت: “صدور گواهی واکسیناسیون یک تعهد پزشکی است.”

فون در لاین اندکی بعد افزود: “این واقعیت است که” دسترسی به برخی از خدمات را اولویت می دهد “، باید در سطح اروپا مورد بحث قرار گیرد.

به نقل از اسپوتنیک ، سخنگوی دانا اسپینانت ، سخنگوی سخنگوی دانا اسپینانت گفت: “رئیس جمهور می گوید ایده تصویب یک گواهی یا سندی که توسط کشورهای عضو به رسمیت شناخته شود چیز خوبی است.

وی گفت: “ما می توانیم سند متفاوتی را برای هر كشور عضو ارائه دهیم ، اما اگر این سند توسط همه به رسمیت شناخته شود ، سفر را آسان تر می كند و این امر مثبتی است.” “اما حقوقی که این سند به آن دسترسی خواهد یافت واقعیتی است که باید در سطح اروپا مورد بحث قرار گیرد ، زیرا این یک موضوع سیاسی و حقوقی است.”

اولین اجلاس سران در مورد این موضوع ، با توجه به آنچه بروکسل آموخته است ، هم اکنون می تواند برای 21 ژانویه برنامه ریزی شود.

در دسامبر گذشته ، سازمان بهداشت جهانی در مورد خطرات تصویب “مجوزهای ایمنی” که باید پس از واکسیناسیون یا عفونت محافظت کند ، هشدار داد.

با این حال غول های فناوری اطلاعات و شرکت های هواپیمایی در حال کار بر روی برنامه هایی هستند که به شهروندان امکان می دهد نتیجه سواب تایید کننده منفی ویروس را در سیستم عامل ها ضبط کنند و در آینده ، هنگامی که واکسن در دسترس همه باشد ، حتی برای اثبات ایمن سازی ، برای تا بتواند با خیال راحت به سفر برگردد ، اما همچنین به وقایع مهم دسترسی داشته باشد.

ایده ای که در روزهای اخیر توسط نخست وزیر یونان ابراز شد ، تصویب “گواهی واکسیناسیون” استاندارد برای تقویت گردشگری بود.

میتسوتاکیس خطاب به رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نوشت: “افرادی که واکسینه شده اند باید بتوانند آزادانه سفر کنند.”

موضوعی که به ویژه به قلب کشور هلن نزدیک است ، جایی که هزینه گردشگری یک پنجم تولید ناخالص داخلی است و در آن اقتصاد به دلیل بحران ناشی از کوید 10.5 درصد در سال 2020 فروپاشید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *