فرانسه ، مارین لوپن در نظرسنجی ها پرواز کرده و قول داده است که حجاب را در ملاعام ممنوع کند

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

فرانسه خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در آوریل 2022 آماده می کند ، جنگی که احتمالاً شاهد امانوئل ماکرون رئیس جمهور فعلی و مارین لوپن است که در سال 2017 رقیب وی است. چهار سال پیش ، لو پن در دور دوم به شدت به ماکرون باخت. .

در یک کنفرانس خبری روز جمعه ، مارین لوپن پیشنهاد ممنوعیت “ایدئولوژی های اسلام گرا” ، از جمله استفاده از حجاب در همه مکان های عمومی را داد. گزارش فرانسه 24.

لوپن هنگامی که از طرحی برای ممنوع کردن ایدئولوژی های “توتالیتر و آدم کش” مربوط به بنیادگرایی اسلامی رونمایی کرد ، به خبرنگاران گفت که باید روسری مسلمان را “پوشش اسلامی” قلمداد کرد.

این کلمات پس از مطالعه آنلاین هریس اینتراکتیو آمده است او پیشنهاد کرد اگر رأی گیری ریاست جمهوری فرانسه امروز برگزار شود ، لوپن 48 درصد آرا را در مقابل 52 درصد ماکرون به دست می آورد – بالاترین امتیاز وی در سال های اخیر.

این نظرسنجی روی 1403 نفر بالای 18 سال انجام شده است که بیشتر آنها برای رای دادن ثبت نام کرده اند.

© اسپوتنیک. رامیل سیتدیکوف

مارین لوپن

آیا مناسب است که با لوپن تماس بگیریم؟

در سال 2017 ، رهبر رالی ملی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری 7.6 میلیون رأی در مقابل 8.6 میلیون رأی برای ماركون به دست آورد. در رأی گیری بعدی لوپن به ماركون باخت و تنها 34٪ آرا را بدست آورد.

سخنان ضد مهاجرتی لوپن سال گذشته پس از مرگ معلم فرانسوی ساموئل پتی كه در اكتبر سال 2020 توسط یك تروریست اسلام گرا از نژاد چچنی به طرز وحشیانه ای سر بریده شد بازگشت. این عمل در پاسخ به تصمیم پتی برای نشان دادن کاریکاتورهای محمد به دانشجویان در طی سخنرانی درباره آزادی بیان بود. کاریکاتورهای مورد بحث اولین بار در سال 2012 در مجله شارلی ابدو منتشر شد که از نظر کل جهان اسلام کفر است. چند سال بعد ، 12 نفر در حمله به مقر این مجله در پاریس توسط تروریست هایی که ادعا می کنند به القاعده وفادار هستند ، کشته و تعداد زیادی زخمی شدند. *

ماکرون مرگ پتی ، “قهرمان ساکت” که “مظهر جمهوری” بود و “برای آموزش آزادی بیان به کودکان کشته شد” را “حمله تروریستی معمول اسلام گرایان” دانست. اما این موضع گیری موجب واکنش بسیاری از رهبران مسلمان در سراسر جهان از جمله رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شده است که سلامت روانی مکرون را زیر سوال برده است.

چارلز پلاتیاو

مردم به معلم فرانسوی ساموئل پتی ادای احترام می کنند

فقط دو هفته پس از قتل پتی ، سه نفر توسط یک تونسی در کلیسای نوتردام نیس با ضربات چاقو کشته شدند. در هنگام حمله یکی از قربانیان ، یک زن مسن ، تا حدی سر بریده شد. این حمله ، که تصور می شود تروریستی است ، توسط مقامات اسلامی با افراط گرایی اسلامی مرتبط شده است.

در سال 2011 ، فرانسه اولین کشور در اروپا بود که پوشش کل بدن در مکان های عمومی ، از جمله برقع و نقاب را ممنوع کرد. هفت سال قبل ، مطابق با قوانین ایالتی سکولار ، وی حجاب و سایر نمادهای مذهبی “جیغ” را در مدارس دولتی ممنوع کرده بود. این اقدامات به دنبال اتهامات زیر پا گذاشتن حقوق فردی در آزادی بیان ، بحث ها و اختلافات حقوقی را برانگیخته است.

* یک گروه تروریستی در روسیه و بسیاری از کشورها ممنوع است.



[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *