فرانسه ، امانوئل مکرون پس از صرف 600 هزار یورو برای گلهای الیس در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

انتقادات زمانی صورت می گیرد که دولت مقصر کندی سرعت کمپین واکسیناسیون Covid در این کشور باشد.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه پس از فاش شدن حساب های الیز ، که طالبان دولت فرانسه تقریباً 600000 یورو برای گلهای کاخ ریاست جمهوری فقط در سال 2020 هزینه می کند ، چشم طوفان را به خود جلب کرده است.

این خبر طوفانی واقعی در شبکه های اجتماعی به راه انداخت ، جایی که بسیاری از فرانسوی ها نسبت به هزینه های بیش از حد رئیس جمهور در زمانی انتقاد می کردند که این کشور مورد هجوم همه گیر Covid-19 قرار گرفت و دچار رکود اقتصادی شدیدی شد.

“بسیاری از فرانسوی ها باید کمربندهای خود را محکم ببندند و ماکرون ها مالیات ما را با 600 هزار یورو فقط برای گل خرج می کنند …” ، نظر ادویه ای یک کاربر است.

“و در حالی که کل بخش ها رنج می برند … ما هنوز گل فروشی ها را از دست الیز نجات دادیم!” شهروند دیگری به شوخی گفت.

آنچه باعث خشم مصرف کنندگان شد ، این واقعیت بود که بیش از نیم میلیارد یورو برای تزئینات اختصاص داده شده بود ، که تقریباً هیچ کس قادر به تحسین و دیدن آنها نبود ، زیرا بیشتر اجلاس های ملی و بین المللی در قالب دیجیتال برگزار می شدند ، همانطور که تقریبا در همه کشورهای جهان به دلیل همه گیری است.

با توجه به چه گزارش ها از پولیتس ، مقدار صرف شده تقریباً برابر با سه برابر مبلغ هزینه شده توسط اولاند و سارکوزی است ، که در دولت آنها حداکثر 133 هزار (2015) و 143 هزار (2011) یورو برای این مورد هزینه شده است. .

رسوایی ظرف های مخصوص ظروف از سال 2018

این اولین بار نیست که ماکرون به دلیل موضوعات مربوط به اندازه اقلام خرج الیز مورد انتقاد قرار می گیرد. در واقع ، از اوایل سال 2018 ، رئیس دولت پس از انتشار روزنامه Le Canard Enchainé در گزارشی که طبق آن دولت الیزه بیش از 400 هزار یورو در سال جاری برای کشتی ها هزینه می کند ، مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

با این حال ، این شایعات در مورد پرونده توسط دولت خاموش شد ، که آنها آنها را مبالغه خواند ، با این استدلال که 1200 ظرف در طول سال با قیمت کلی کمتر از 50،000 یورو خریداری شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *