شورش در تونس ، پلیس بیش از 870 نفر را دستگیر کرد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

تلویزیون العربیه گزارش داد که پلیس تونس بیش از 870 نفر را که در شورش ها در شهرهای مختلف کشور دست داشتند دستگیر کرده است.

چندین روز است که اپیزودهای خشونت در تونس گزارش شده است. بر اساس گزارش رسانه ها ، درگیری بین معترضین و نیروی انتظامی حداقل در 15 شهر کشور از جمله پایتخت و مرکز مهم گردشگری سوسه رخ داده است.

این اختلالات بیشتر توسط جوانان مشاهده می شود ، که با رفتارهای خاص پرخاشگرانه مشخص می شود. پلیس از گاز اشک آور برای پراکنده کردن آنها استفاده کرد. در برخی از شهرها واحدهای ارتش برای محافظت از نهادهای دولتی مستقر شده اند.

این کانال تلویزیونی با استناد به اظهارات خالد هایونی سخنگوی وزارت کشور تونس گفت: “پلیس 877 نفر را دستگیر کرده است. اینها بیشتر گروههایی از جوانان بین پانزده تا بیست و پنج سال هستند.”

پلیس می گوید معترضین برای جلوگیری از پیشروی پلیس و شلیک آتش بازی ، در حال سوختن لاستیک و کانتینر هستند. مواردی از حمله به بسیاری از ساختارهای دولتی وجود داشته است.

درگیری در تونس

به مناسبت دهمین سالگرد انقلاب یاسمن ، که در سال 2011 رئیس جمهور بن علی را سرنگون کرد ، درگیری های مهمی بین گروه های معترض و پلیس در مغرب آغاز شد ، که در چندین مورد مجبور به استفاده از گاز اشک آور برای جمعیت را متفرق کند

دولت شورشیان را “دزد” توصیف کرد ، در حالی که معترضین خود را “مردم گرسنه معترض به سه نهاد اصلی کشور ، نخست وزیر ، رئیس پارلمان و رئیس جمهور جمهوری به اندازه کافی برای مقابله با مشکلات عمیق” توصیف کردند در کنار[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *