سوارکار ، دادگاه بولونیا: ‘الگوریتم Deliveroo تبعیض آمیز است’ ، CGIL: تصمیم مهم

[ad_1]

ایتالیا

URL کوتاه

دادگاه تجدیدنظر در سال 2019 توسط CGIL ، همراه با فدراسیون های Filt ، Filcams و Nidil (اتحادیه های حمل و نقل ، بازرگانی و غیرمعمول) ، علیه الگوریتم “Frank” که برای ارزیابی سواران استفاده شد ، پذیرفت.

اتحادیه ها “نابینایی” فرانک را نسبت به شرایط شخصی کارگران محکوم کردند ، “با مجازات حق اعتصاب ، بیماری و کارگرانی که خواستار تعادل زندگی کار و زندگی هستند” اثرات تبعیض آمیز ایجاد کردند. تصمیم دادگاه بولونیا پذیرش این درخواست تجدیدنظر “چرخشی دوران ساز در تسخیر حقوق و آزادی های اتحادیه های کارگری در دنیای دیجیتال” است ، امروز دبیر هم پیمان CGIL تانیا اسکاکتی اظهار نظر کرد.

“برای اولین بار در اروپا ، یک قاضی دریافته است که” فرانک “نابینا است و بنابراین نسبت به نیازهای سوارکارانی که ماشین نیستند بلکه کارگران دارای حق هستند بی تفاوت است. به دلایل بی فایده کسانی که به دلیل بیماری از زایمان خودداری می کنند یا از حق اعتصاب استفاده می کنند ، “گفت: Skaketti.

تا نوامبر گذشته ، سفارشات ، جمع آوری و تحویل در واقع توسط الگوریتمی تصمیم می گرفت که مکان های رقابتی را جغرافیایی کرده و تحویل ها را بر اساس نتیجه آنها از نظر شاخص های قابلیت اطمینان و مشارکت مرتب می کند. موتورسوارانی که بالاترین امتیازات را داشتند در ساعت های اوج و در بهترین مناطق شیفت دریافت می کردند ، بنابراین با توجه به آنچه توسط اتحادیه ها بازسازی شده بود ، چشم انداز سود بهتری دارند.

Deliveroo اتهام هرگونه تبعیض علیه کارگران را رد کرد ، با این استدلال که “الگوریتم فرانک فقط از موقعیت سوارکاران و نوع وسیله نقلیه استفاده شده برای تهیه تجهیزات استفاده می کند.”

مدل ارزیابی در نتیجه “انتخاب آگاهانه”

قاضی همچنین فکر کرد که مدل ارزیابی اتخاذ شده توسط پلت فرم تحویل غذا نتیجه “انتخاب آگاهانه” شرکت برای حمایت از در دسترس بودن سوارکار است ، حتی بدون در نظر گرفتن دلایل احتمالی عدم تماس وی با سیستم عامل وزیر کنفدراسیون CGIL اضافه کرد ، همانطور که دادگاه تأیید می کند ، “هر زمان که بخواهد ، این سکو می تواند چشم بند را از بین ببرد ، که باعث می شود کور شود یا از دلایل عدم کار موتورسوار بیهوش شود و اگر این کار را نکند ، به این دلیل است که وی عمدا آن را انتخاب کرده است.”

ساکتی گفت: “این مقررات یک گام اساسی به جلو در راهی است که ما همیشه در حمایت از مشاغل و کارگران در اقتصاد دیجیتال جدید متعهد شده ایم.”

جدول قرارداد آزاد در وزارت کار

این تصمیم با میز قرارداد باز وزارت کار با اتحادیه ها و سیستم عامل ها ، به دنبال اعتراض کارگران به قراردادی که توسط Assodelivery با مخفف Ugl اتحادیه امضا شد و در 3 نوامبر منعقد شد و پس از تحویل غول مواد غذایی ، Just Eat جلوی سیستم عامل دیجیتال را خرد کرد ، قصد خود را برای استخدام موتورسواران در سال 2021 با قرارداد کار اعلام کرد.

تصمیم پالرمو

در نوامبر گذشته ، دادگاهی در پالرمو به Glovo دستور داد سواركاری را كه به عنوان كارمند اخراج شده بود ، استخدام كند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *