سه فناوری آینده که هوش مصنوعی آنها را مرتبط ساخته است

[ad_1]

2020 یک سال بود که تعدادی از چالش ها را از جمله هوش مصنوعی به جهانیان ارائه کرد ، که نه تنها در ایجاد برنامه هایی برای کمک به کنترل همه گیری ، بلکه در توسعه وسایل نقلیه خودران نیز بسیار ضروری است. .

شاید تنها چیزی که در سال همه گیر متوقف نشد جهش های عظیم الجثه ساخته شده توسط هوش مصنوعی (AI) بود. در اینجا سه ​​مورد از بزرگترین دستاوردها در این زمینه آورده شده است.

روند هوش مصنوعی چگونه است؟

هوش مصنوعی ارتباط زیادی با تولید واکسن برای مبارزه با COVID-19 دارد. شایان ذکر است که تنها سه ماه پس از اولین موارد گزارش شده در جهان ، واکسن های آزمایش شده بر روی انسان وجود داشته است.

“MIT Technology Review” توضیح می دهد: “سرعت ثبت شده در تولید واکسن تا حدودی به مدلهای هوش مصنوعی مربوط می شود که به محققان کمک کرده است تا مقدار زیادی از داده های ویروس کرونا را تجزیه و تحلیل کنند.”

مدل های یادگیری ماشین می توانند ده ها هزار جز sub فرعی از پروتئین های ویروسی را طبقه بندی کرده و پیش بینی کنند که کدام یک ایمنی زا هستند ، یعنی. قادر به استخراج پاسخ ایمنی است ، بنابراین محققان را در طراحی واکسن های خاص راهنمایی می کند.

این مجله دیجیتالی هشدار می دهد: “استفاده از هوش مصنوعی در تولید واکسن ها می تواند انقلابی در نحوه تولید آنها در آینده ایجاد کند.”

  • وسایل نقلیه خودران و “رباتیک”

در پایان سال 2020 ، برخی از شرکت های خودروسازی اعلام کردند که در سال 2023 خدمات رباتیک را در چندین شهر ایالات متحده راه اندازی می کنند. با این حال ، این سرویس قبلاً در چین در شهرهای چانگشا ، کانگژو و پکن تضمین شده است.

اکنون این واقعیت است که رانندگی خودکار به اوج خود رسیده است و سیستم های هوش مصنوعی در حال توسعه هستند که می توانند با خیال راحت یک وسیله نقلیه را در شرایط پیچیده جاده رانندگی کنند ، بنابراین بدون نیاز به راهنمای انسانی بیشتر مشکلات جاده ای را حل می کنند.

  • پردازش کاربردی به زبان طبیعی

همچنین ، طبق بررسی فناوری ، در سال 2020 ، سیستم های زبان طبیعی در پردازش جنبه های زبان انسان ، مانند احساس و قصد ، “به طور قابل توجهی پیشرفته تر” شده اند. به این ترتیب ، آنها توانسته اند زبانی تولید کنند که “حتی با درک بصری” با مدل انسانی و نوشتاری سازگار شود. توانایی بیان درک یک تصویر از طریق زبان.

این مدل های زبان طبیعی نتایج جستجوی دقیق تر و چت ربات ها و دستیارهای مجازی پیچیده تری را ایجاد می کنند و باعث بهبود تجربه کاربر و تولید ارزش برای تجارت می شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *