سندرم پس کوید: طبق یک مطالعه ، حداقل یک علامت در بیماران بهبود یافته به مدت 6 ماه ادامه دارد

[ad_1]

اثرات Covid-19 تا 6 ماه پس از بهبودی همچنان در بیماران ایجاد بیماری می کند.

تقریباً سه چهارم بیماران بهبود یافته از Covid-19 حداقل یک علامت بیماری را برای شش ماه دیگر داشتند.

این همان چیزی است که اخیراً ظهور کرده است مطالعه در ژورنال معتبر علمی Lancet منتشر شد و بر اساس نتایج مطالعه ای است که بین ژوئن و سپتامبر سال 2020 بر روی 1700 بیمار سابق از بیمارستان جین یینگ تان در ووهان ، شهری در چین که تصور می شود همه گیری در آن آغاز شده است ، انجام شده است.

همه داوطلبان قبل از انجام 6 دقیقه تست راه رفتن ، آزمایش خون و آزمایش آنتی بادی ، پرسشنامه ها را تکمیل کردند.

برای بیشتر آنها ، علائم خستگی و درد عضلانی (63٪) ، بی خوابی (26٪) ، اضطراب و افسردگی (23٪) است.

همچنین مشخص شده است که در بیمارانی که نوع حادتری از بیماری را تجربه کرده اند ، همچنان ظرفیت ریه آنها کاهش یافته است.

پژوهش قبلی

در ماه های اخیر ، یک مطالعه انجام شده توسط موسسه تحقیقات پزشکی انگلستان و احیا شده توسط فایننشال تایمز نشان داد که درصد معینی از بیماران در طول موج اول بیماری همه گیر آلوده شده اند ، اما هنوز هم ارزیابی آنها دشوار است ، همچنان از فلج مغزی رنج می برند. تخلفات ، ریه ها ، قلب ، روده ها ، کبد ، پوست و سایر قسمت های بدن.

برخی از این علائم ، که در مجموع به انگلیسی سندرم post-Covid یا Long Covid گفته می شود ، می تواند به شدت ناتوان کننده باشد ، مانند “مه مغز” و خستگی مفرط. سایر اثرات ملایم تر است ، مانند ریزش مو و عدم توانایی در چشایی و بو.

یکی تحصیل در ایتالیا در عوض ، او دریافت که 87٪ از افراد ترخیص شده هنوز حداقل یک علامت را دو ماه پس از شروع Covid-19 نشان می دهند. حداقل 55٪ سه علامت یا بیشتر داشتند ، از جمله خستگی ، دشواری در تنفس و درد مفاصل و قفسه سینه.

مطالعه دیگری از کالج کینگ لندن ، با استفاده از داده های برنامه Covid Symptom Study با 4 میلیون همکار منظم ، نشان می دهد که بین 10 تا 20 درصد از عفونت ها منجر به عوارض بیش از یک ماه شده است. .[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *