سقوط جمعیت در سیبری باستان ممکن است ناشی از طاعون باشد – مطالعه

[ad_1]

گزارش شده است که دقیقاً مشخص نیست که باکتریهای مسئول طاعون چگونه به سیبری رسیده اند یا چه میزان صدمه ای وارد کرده اند.

خبرهای علمی با استناد به مطالعه جدید منتشر شده در Science Advances در 6 ژانویه ، ورود هزاران سال پیش به سیبری ، یک باکتری عامل بیماری طاعون ، Yersinia pestis ، ضربه جدی به جمعیت منطقه وارد کرده است.

این مطالعه با هدایت تیمی به سرپرستی دو متخصص ژنتیک تکاملی در دانشگاه استکهلم ، گلشا مرو کیلینچ و آندرس گوتراستروم ، استخراج DNA از بقایای اسکلتی که قبلاً در سیبری شرقی کشف شده بود را شامل می شود.

تجزیه و تحلیل بعدی از این نمونه ها منجر به کشف Yersinia pestis در دو ساکن باستانی سیبری شد. یکی از افراد آلوده حدود 4،400 سال پیش زندگی می کرد ، در حالی که دیگری حدود 3800 سال سن داشت.

طبق گزارش رسانه ها ، محققان همچنین دریافتند که تنوع ژنتیکی در نمونه های مورد مطالعه “احتمالاً نتیجه سقوط جمعیت” است.

با این حال ، گوتراستروم گفت هنوز مشخص نیست که باکتری هایی که پیدا کرده اند چگونه وارد سیبری شده اند یا اینکه واقعاً باعث “عفونت های گسترده و مرگ” می شوند.

هندریک پوینار ، یک متخصص ژنتیک تکاملی در دانشگاه مک مستر کانادا که در این مطالعه شرکت نکرد ، همچنین ادعا می کند که سیبری های باستان ممکن است به یک نوع غیر ویروس ویرسیینا پستیس آلوده شده باشند که “به اندازه کافی افراد را برای تغییر ساختار نمی کشد”. ژنتیک سیبری “.

وی همچنین خاطرنشان کرد که داده های ژنتیکی فقط دو نفر برای تأیید اینکه آیا آنها ناقل سویه بیماری زا باکتری هستند ، کافی نیستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *