سایت هسته ای در ایتالیا ، راز دولتی برداشته شد: این نقشه است

[ad_1]

ایتالیا

URL کوتاه

یک نقشه کاملاً مخفی از 67 سایت انتخاب شده از گزارش فنی سوگین در مخزن زباله های رادیواکتیو ایتالیا منتشر شده است. حالا توپ به سیاست می رود.

این نقشه را نشان می دهد ، نقشه ای که از سال 2015 به اسرار دولتی محدود مانده است و امروز سایت های تعیین شده برای ذخیره سازی زباله های هسته ای را نشان می دهد.

مناسب ترین مناطق شناسایی شده 67 منطقه است که Sogin در وب سایت www.depositonazionale.it منتشر می کند.

با نگاهی به نقشه ، می توانیم 67 مکان ذخیره احتمالی را به چهار منطقه کلان کشور ، در شمال غربی ، مرکز ، جنوب و ساردینیا مشخص کنیم.

این سایتها همان مکانهایی هستند که در میان مکانهای بالقوه شناسایی شده اند ، اما هنوز انتخاب یک سایت ملی برای ذخیره تمام پسماندهای هسته ای و رادیواکتیو در سراسر کشور انجام نشده است.

این سایت 1.5 میلیارد کار برای ساخت ذخایر زباله های رادیواکتیو دریافت کرد که اکنون در Piedmont ، سیسیل و باسیلیکا نگهداری می شود.

کمیته های نمبی در محل کار

کمیته های نیمبی (نه در حیاط خانه من: نه در حیاط خانه من) در حال حاضر برای مخالفت با هر فرضیه تحقق در قلمرو خود کار می کنند.

این را همه جا انجام دهید ، اما نه در خانه من ، این شعار است.

مکان دقیق آن به عنوان یک راز باقی مانده است

با این حال ، نقشه کل سایت را نشان نمی دهد ، بلکه فقط استانی است که می تواند محل دفن زباله ملی برای پسماند رادیواکتیو در آن ساخته شود.

به عنوان مثال ، نامزدها شامل الساندریا و ویتربو هستند و پس از آنها تورین ، سیه نا و گروستو قرار دارند. اما استان باری با مورگ و ماترا نیز وجود دارد. و سپس ، بله ، در لیست مکان هایی که زباله های رادیواکتیو نیز در آن ذخیره می شوند ، تارانتو وجود دارد.

مناطقی که بهترین نظر را از تکنسین ها گرفته اند ، آلساندریا و ویتربو هستند.

اکنون به سیاست بستگی دارد

اما پس از انتشار گزارش فنی ، سیاست باید مشکل را حل کند و با جامعه مدنی برخورد کند.

آیا قلمرو پیمبی که می خواهد 1.5 میلیارد یورو سرمایه گذاری کند و همچنین سایت جمع آوری زباله های رادیواکتیو با تأثیر کم افتتاح می شود؟



[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *