سازمان ملل متحد نماینده ویژه جدیدی به لیبی ، پست جان كوبیس اسلواكی منصوب كرد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

بر اساس بیانیه سرویس مطبوعاتی سازمان ملل ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل ، جان کوبیس را به عنوان نماینده ویژه لیبی و رئیس مأموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی (UNSMIL) منصوب کرد.

در بیانیه سازمان ملل آمده است: “آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل امروز از انتصاب یان کوبیس از اسلواکی به عنوان نماینده ویژه وی در لیبی و رئیس مأموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی خبر داد.”

پیش از این ، شورای امنیت سازمان ملل از انتصاب هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان جان كوبیس به عنوان فرستاده ویژه دبیر كل سازمان ملل در لیبی حمایت كرد.

پست فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در لیبی از مارس 2020 ، زمانی که نماینده ویژه دبیرکل حسن استعفا داد ، خالی است.

در زمان تصدی وی ، امکان سازماندهی کنفرانس برلین وجود داشت ، جایی که پارامترهای زیادی برای حل منازعات توافق شد.

در طول تابستان ، شورای امنیت سازمان ملل به دلیل اختلاف نظرها در مورد نامزدی جانشین سلامه توافق نکرد. به ویژه ، نمایندگان آفریقا معتقد بودند که این موقعیت باید توسط یک ساکن محلی قاره باشد.

بعداً در ماه دسامبر ، شورای امنیت نامزدی نیکولای ملادنف ، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه را تصویب کرد. در آخرین لحظه اما ، ملادنف به دلایل خانوادگی از این سمت خودداری کرد و در 31 دسامبر سال 2020 به کار خود در سازمان ملل پایان داد.

اوضاع در لیبی

در لیبی ، درگیری بین دولت توافق ملی ، فیس سراج ، که طرابلس و سرزمینهای غرب را کنترل می کند ، و ارتش ملی لیبی (LNA) به فرماندهی مارشال خلیفه حفتر ، که با پارلمان در شرق همکاری می کند ، ادامه دارد.

GNA توسط ترکیه پشتیبانی می شود ، در حالی که LNA توسط مصر پشتیبانی می شود.

در 23 اکتبر ، کمیسیون مشترک نظامی برای لیبی (JMC) طی کنفرانس 5 + 5 در ژنو به توافق مهم آتش بس رسید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *