زلزله ، Ingv: “در سال 2020 در ایتالیا هر نیم ساعت شوک می زند”

[ad_1]

براساس داده های Ingv ، در سال 2020 شبه جزیره ما 16،597 بار لرزید ، که هر نیم ساعت یک زمین لرزه داشت. و از م Instituteسسه نقشه تعاملی تهیه می شود که برای نظارت بر زمین لرزه ها در خاک ایتالیا برای همه قابل دسترسی است.

در سال 2020 هر نیم ساعت یک بار زمین لرزه در ایتالیا رخ داد. این مورد توسط شبکه لرزه نگاری ملی موسسه ملی ژئوفیزیک و آتشفشان شناسی (INGV) تأیید می شود ، که در طول سال گذشته به طور متوسط ​​45 زلزله در روز در اتاق های نظارت عملیاتی 24 ساعته ثبت کرده است.

در مجموع ، شبه جزیره ما 16،597 بار لرزید. به طور متوسط ​​، روزانه حدود 45 زمین لرزه با فاصله یک رویداد در هر نیم ساعت یا بیشتر. طبق گفته زلزله شناس الساندرو آماتو ، این رقم “بسیار شبیه به سال 2019” است ، اما “کمتر از زمین لرزه های 2016 و 2017 است ، که با توالی لرزه ای در ایتالیای مرکزی مشخص می شود ، که از 24 آگوست 2016 آغاز شد. “

سال زلزله ای بود که مرکز ایتالیا را لرزاند و نزدیک ترین روستاها به مرکز زلزله مانند آماتریس ، آکومولی و آرکاتا دل ترونتو را ویران کرد.

امسال اما طبق گزارش INGV ، “شدیدترین زمین لرزه ها در خارج از خاک ایتالیا واقع شده اند.”

“حوادث لرزه ای به بزرگی برابر یا بیشتر از 5.0 – لرزه شناسان را مشخص کنید – در آلبانی ، الجزایر و کرواسی ، در طی توالی لرزه ای در اواخر دسامبر با یک زلزله شدید به بزرگی Mw 6.3 در 29 دسامبر ، در نزدیکی شهر پترینا رخ داده است.

این زمین لرزه برای اولین بار در سال 2020 در اول ژانویه با زمین لرزه ای به مدت یک و نیم دقیقه با مرکز زمین لرزه در Sefro در استان Macerata ، منطقه Marche و آخرین بار در Ragalna ، در منطقه کاتانیا ، در ساعت 23.41 لرزید. . دسامبر برای هر دو رویداد لرزشی جزئی وجود داشت که بزرگای آن کمتر از 2.0 بود.

“تقریباً 90٪ از زمین لرزه های واقع شده در ایتالیا در سال 2020 دارای بزرگی کمتر از 2.0 هستند و احتمالاً توسط مردم احساس نمی شود ، به استثنای برخی موارد در مورد منفی های بسیار سطحی و در نزدیکی مناطق مسکونی ، مانند آنهایی که در آتشفشانی در کامپانیا اتفاق افتاده اند ، “توضیح می دهد Maurizio Pignone ، زمین شناس در INGV.

وی ادامه داد: “بیشتر زمین لرزه ها با توالی های لرزه ای مرتبط است که در سال 2020 در ایتالیا رخ داده است. از سوی دیگر ، موارد دیگر” منزوی “تلقی می شوند ، مانند زمین لرزه 17 دسامبر در میلان با بزرگی 3.8 ریشتر “

موسسه توضیح می دهد که نظارت بر INGV علی رغم بیماری همه گیر ، 24 ساعت در روز ادامه داشت. نه فقط. این موسسه همچنین یکی ایجاد کرده است نقشه تعاملی برای طبقه بندی “زمین لرزه هایی با بزرگای بزرگتر یا برابر با 1.5”. که از طریق آن کاربران می توانند از پارامترهای مشخصه هر رویداد لرزه ای ثبت شده مطلع شوند.

“نمایش گرافیکی وقایع لرزه ای در ایتالیا ابزاری اساسی است که INGV در اختیار شهروندان و جامعه علمی قرار می دهد تا آگاهی از بی ثباتی سرزمین های ما در سراسر شبه جزیره و همچنین ابزاری را برای تحقیق دانشمندان از سراسر جهان فراهم کند. “، رئیس جمهور کارلو دوگلیونی توضیح داد.

این استاد دانشگاه در پایان گفت: “زمین” یک سیاره زنده است ، ایتالیا همیشه زمین لرزه خواهد داشت و ما برای محافظت بهتر از خود در آینده باید در دانش بیشتری سرمایه گذاری کنیم.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *