زاکربرگ: فیس بوک حساب ترامپ را حداقل برای مدت 2 هفته به مدت نامحدود مسدود می کند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

https://cdnit1.img.sputniknews.com/img/802/50/8025007_0:239:3592:2260_1200x675_80_0_0_94104c8e5cee29b2e4b1f2cdd701fd87.jpg

اسپوتنیک ایتالیا

https://cdnit2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://it.sputniknews.com/mondo/202101079981907-zuckerberg-facebook-blocchera-laccount-di-trump-a-tempo-indeterminato-minimo-per-2-settimane/

مدیر عامل شرکت مارک زاکربرگ روز پنجشنبه با انتشار پستی در شبکه اجتماعی اعلام کرد که فیس بوک حساب های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را حداقل تا دو هفته آینده به مدت نامحدود مسدود می کند تا امکان انتقال صلح آمیز قدرت ریاست جمهوری فراهم شود. پس از شورش های واشنگتن.

خالق فیس بوک از طریق انتشار پستی در شبکه اجتماعی خود با ذکر دلیل ، تصمیم خود را اعلام کرد.

وی توضیح داد: “حوادث تکان دهنده 24 ساعت گذشته به وضوح نشان می دهد که رئیس جمهور دونالد ترامپ قصد دارد از زمان باقیمانده خود در سمت استفاده کند تا انتقال صلح آمیز و قانونی قدرت را به جان بای منتخب خود ، جو انتخاب کند.”

زاکربرگ می نویسد که او همیشه به ترامپ اجازه داده است از خدمات وی استفاده کند و اکنون او را ممنوع کرده تا اجازه ندهد “از سیستم ما برای تحریک قیام خشونت آمیز علیه یک دولت منتخب دموکراتیک استفاده کند.”

“ما معتقدیم که خطرات اجازه دادن به رئیس جمهور برای ادامه استفاده از خدمات ما در این دوره بسیار ساده است. بنابراین ، ما بلوکی را که در حساب های فیس بوک و اینستاگرام وی قرار داده ایم ، حداقل برای دو هفته آینده گسترش می دهیم” زاكربرگ نتیجه گیری كرد:

روزهایی که سوروس مدیر عامل فیس بوک را متهم کرد که می خواهد به ترامپ کمک کند در تلویزیون پیروز شود ، به نوبه خود انتقاد از توییتر را به دلیل گمراه کردن برخی توییت ها از رئیس جمهور برکنار شده بسیار دور به نظر می رسد.

طرفداران ترامپ روز چهارشنبه پس از سخنرانی رئیس جمهور در برابر ده ها هزار معترض در نزدیکی کاخ سفید به ساختمان پایتخت ایالات متحده یورش بردند که در آن او گفت از تصدیق پیروزی خود امتناع می ورزد. ترامپ با این استدلال که تقلب در انتخابات گسترده است ، طرفداران خود را به ادامه جنگ برای جلوگیری از سرقت انتخابات فراخواند ، اتهاماتی که مقامات انتخابات رد کرده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *