رژه افغانستان و طالبان در هاموی آمریکایی در نارنجی – ویدئو

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

مرکز ولایت نیمروز دیروز سقوط کرد.

گروه های چریک های طالبان * فیلمبرداری شده اند که فیلم های سوار بر خودروهای هاموی ساخته شده در ایالات متحده پس از فتح شهر زرنج ، مرکز استان نیمروز در جنوب غربی افغانستان را نشان می دهد.

ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که شورشیان با پرچم های گروه تروریستی بر روی سقف خودروهای نظامی به سمت هاموی دستگیر شده حرکت می کنند.

این تصاویر پس از آن منتشر شد که پلیس محلی دیروز اعلام کرد که طالبان فرودگاه زرنج و ساختمان اداره ولایت را تحت کنترل خود درآورده اند.

این شهر اولین مرکز استان افغانستان است که گروه تروریستی از سال 2016 موفق به فتح آن شده است.

در همان روز ، طالبان شهر شابرگان ، مرکز ولایت ژوژان را نیز تصرف کردند.

طی چند ساعت گذشته ، غلام ایساکایی ، سفیر افغانستان در سازمان ملل متحد گفته است که کابل انتظار دارد شورای امنیت سازمان ملل متحد فوراً برای جلوگیری از نقض بیشتر حقوق بشر توسط طالبان این کشور اقدام کند.

این مقام افزود که دولت افغانستان “کاملا مطمئن” است که ارتش این کشور “قادر خواهد بود در برابر فشار” طالبان مقاومت کند.

ارتش افغانستان - اسپوتنیک ایتالیا ، 1920 ، 7 اوت 2021

نیروهای امنیتی افغانستان “فرماندار سایه طالبان” را در نیمروز برکنار کردند

وضعیت افغانستان

در افغانستان ، درگیری بین نیروهای دولتی و طالبان ، که مناطق وسیعی از مناطق روستایی را تصرف کرده و حملات خود را علیه شهرهای بزرگ آغاز کرده اند ، ادامه دارد. این تنش در ارتباط با خروج نیروهای آمریکایی است که واشنگتن قول داد تا 11 سپتامبر آن را تکمیل کند.

در سال 2020 ، مقامات واشنگتن و طالبان اولین توافقنامه صلح را پس از 18 سال در دوحه امضا کردند. در این سند خروج نیروهای خارجی از افغانستان ظرف 14 ماه و آغاز گفتگو با نیروهای افغان در پی توافق مبادله زندانیان پیش بینی شده است. با این حال ، این مذاکرات تاکنون ناموفق بوده است.

* سازمان تروریستی افراطی در روسیه و دیگر کشورها ممنوع شده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *