روزی یک لیوان شراب؟ اثرات الکل بر سلامتی

[ad_1]

چندین مطالعه نشان می دهد که یک لیوان شراب قرمز در روز نه تنها به سلامتی شما آسیب نمی رساند بلکه به حفظ آن نیز کمک می کند. اما اکنون یک مطالعه بالینی بر روی 100 بیمار مبتلا به بیماری قلبی این افسانه را از بین می برد.

محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو (UCSF) دریافتند که الکل تأثیر فوری بر قلب بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ، شایع ترین اختلال ریتم قلب دارد.

مطالعه آنها در مجله American College of Cardiology: Clinical Electrophysiology منتشر شده است. طبق داده های آنها ، برخلاف کسانی که دارونما دریافت می کنند ، خصوصیات الکتریکی عضله قلب را بلافاصله در بیمارانی که الکل می نوشند کمتر از مسمومیت تغییر می دهد. نتایج مشخص است: الکل خطر فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش می دهد.

گریگوری مارکوس ، استاد پزشکی در بخش قلب UCSF گفت: “اولین مطالعه مکانیزمی را برجسته می کند که از طریق آن عادت می تواند خصوصیات الکتریکی قلب را به طور چشمگیری تغییر دهد و احتمال آریتمی را افزایش دهد.”

همانطور که در MedicalXpress اشاره شده است ، همه بیماران تحت یک روش استاندارد برنامه ریزی شده برای برداشتن سوند قرار می گیرند ، که موثرترین روش برای سرکوب قسمت های فیبریلاسیون دهلیزی است. در این روش سعی می شود اتصال الکتریکی بین وریدهای ریوی و دهلیز چپ برطرف شود.

محققان قبل از انتقال مجدد سیگنال های الکتریکی و میزان انتقال سیگنال از یک نقطه به نقطه دیگر در قلب ، دوره نسوز سلول ها را برای بازیابی مورد نیاز قرار دادند.

اگرچه مورد اخیر تغییر چشمگیری نکرده است ، اما مصرف الکل منجر به کاهش متوسط ​​12 میلی ثانیه در دوره نسوز برای بافت وریدی ریوی می شود. این ماده همچنین دوره نسوز را به میزان قابل توجهی در دهلیز کاهش می دهد. با این حال ، تعداد قسمت های ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی به طور قابل توجهی بین کسانی که الکل مصرف کرده اند و کسانی که دارونما مصرف کرده اند تفاوت ندارد.

ماركوس تأكید می كند: “بیماران باید توجه داشته باشند كه الكل می تواند اثرات فوری داشته و خطر آریتمی را افزایش دهد.”

فیبریلاسیون دهلیزی پمپاژ طبیعی خون از طریق دهلیزها ، اتاق های فوقانی قلب را متوقف می کند. پمپاژ معمولاً توسط امواج منظم انجام می شود تا سیگنالهای الکتریکی را در مدارهایی که در قلب بین سلولهای بافت عضلانی ایجاد می شود ، هدایت کند.

هنگامی که فردی به این بیماری مبتلا می شود ، خصوصیات الکتریکی در دهلیزها تغییر می کند و سیگنال های الکتریکی به طور آشفتگی از طریق عضلات اتاق حرکت می کنند. در نتیجه ، دهلیزها خون را به طور غیر طبیعی پمپ می کنند. افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ممکن است ضربان قلب خود را سریع احساس کنند یا ضربان قلب را از دست بدهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *