رودریگو دوترته در فیلیپین خداحافظی خود را با سیاست اعلام کرد

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده به آن کلیک کنید

این سیاستمدار می گوید تصمیم او مبنی بر عدم نامزدی در انتخابات آینده پاسخ به خواسته های افکار عمومی است.

رودریگو دوترته ، رئیس جمهور فیلیپین ، که بیش از 5 سال رهبری این کشور آسیایی را بر عهده داشت ، اعلام کرد که در سال 2022 نامزد ریاست جمهوری نخواهد شد و از سیاست کناره گیری می کند.

دوترته به نقل از “احساس پیشگیرانه فیلیپینی ها این است که او واجد شرایط نیست ؛ و اجتناب از قانون ، روح قانون اساسی ، نقض قانون اساسی است. امروز من خروج خود را از سیاست اعلام می کنم.” گفتناف افبه

رودریگو دوترته از سال 2016 بر این کشور حکومت می کند. از آنجا که قانون اساسی فیلیپین هر کسی را از دو دوره ریاست جمهوری منع می کند ، حزب حاکم PDP-Laban ، به ریاست دوترته ، از او خواسته است از رقابت ریاست جمهوری 2022 ، جایی که وی نامزد بود کناره گیری کند. معاون رئیس جمهور

در 8 سپتامبر ، دوترته نامزدی را پذیرفت در حالی که یکی دیگر از اعضای حزب ، سناتور کریستوفر بونگ گو ، نامزد ریاست جمهوری شد.

حداقل دو نامزد وجود دارد که همچنین اعلام کرده اند که در سال 2022 برای ریاست جمهوری شرکت خواهند کرد. در 19 سپتامبر ، بوکسور مشهور فیلیپینی ، مانی پاکیائو نامزدی خود را برای ریاست جمهوری در انتخابات 2022 به عنوان نامزد حزب PDP-Laban اعلام کرد.

چهار روز بعد ، شهردار پایتخت فیلیپین ، مانیل فرانسیسکو ایسکو مورنو ، دوماگوسو نیز اعلام کرد که نامزد ریاست جمهوری خواهد شد.

در فیلیپین ، رئیس جمهور برای یک دوره شش ساله انتخاب می شود ، بدون امکان ظهور مجدد پس از پایان دوره. انتخابات ریاست جمهوری 2022 در فیلیپین به عنوان بخشی از انتخابات عمومی ملی در 9 مه برگزار می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *