رئیس اپیدمیولوژیست سوئدی درباره موج سوم COVID-19 در اروپا پس از کریسمس هشدار داد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

آندرس تگنل اپیدمیولوژیست دولتی سوئد با انتشار بیانیه ای واضح در مورد COVID ، انتشار ویروس کرونا در سوئد و سایر مناطق اروپا را در یک کنفرانس مطبوعاتی اخیر برجسته کرد.

سوئدی ها تا حدی ایمان خود را نسبت به واکنش کشورشان به بیماری همه گیر از دست می دهند. بیشتر سرزنش ها متوجه اندرس تگنل است که به عنوان رهبر استراتژی خودمختار کشور بدون نقاب و بدون مسدود شدن شناخته می شود. طبق مطالعه اخیر ، حمایت از Tegnell در حال کاهش است.

آندرس تگنل گفت: “بسیاری از جنبه ها نشان می دهد که موج جدیدی گسترش خواهد یافت.” به نقل از روزنامه بیان.

چندین کشور در اروپا ، که به نظر می رسد هم در شیوع ویروس و هم در اثر مرگ و میر ناشی از آن در پاییز کاهش یافته است ، اکنون شاهد روند افزایشی هستند. آندرس تگنل گفت سوئد با موج سوم در راه است.

آندرس تگنل گفت: “این روند نشان می دهد که پس از تعطیلات دوباره در اروپا موجی خواهیم داشت.” تگنل افزود: “منحنی سوئد با سرعت کمتری افزایش یافته است ، اما اکنون تقریباً با سایر کشورها هم تراز است. با توجه به شیوع عفونت ، ما احتمالاً در این هفته و هفته آینده با تعداد زیادی از مرگ و میرها مقابله خواهیم کرد.” .

در همان زمان ، تگنل اظهار داشت که نتیجه گیری دقیق در مورد شیوع ویروس در تعطیلات کریسمس دشوار است ، زیرا گزارش ها به تأخیر افتاده است.

تگنل گفت: “ارزیابی سوئد در چند روز گذشته دشوار است. اما می توان گفت که هنوز یک وضعیت دشوار است.”

در کنفرانس مطبوعاتی ، تگنل اعلام کرد که یازده مورد ویروس کرونا ویروس انگلیس و یک مورد جهش آفریقای جنوبی در سوئد ثبت شده است.

تگنل با تأکید بر اهمیت ادامه خودگردانی گفت: “ارتباطاتی برای سفر از آفریقای جنوبی و انگلستان وجود دارد. این همچنین نشان می دهد که انجام آزمایش منفی PCR در هنگام ورود کافی نیست زیرا این موارد به تصویب رسیده است.” عایق کاری

ورشکستگی سوئد: نارضایتی پادشاه و شهروندان

در همین حال ، سوئدی ها به سرعت ایمان خود را نسبت به پاسخ به بیماری همه گیر کشورشان از دست می دهند ، زیرا پادشاه چارلز شانزدهم به ندرت از مسئولین انتقاد کرده و ادعا می کند که “شکست خواهند خورد”. تعداد بیشتری از سوئدی ها بیش از سایر مناطق اسکاندیناوی بیمار شده و به دلیل COVID-19 درگذشتند. از طرف دیگر ، گزارش هایی از استکهلم در مورد کمبود مکان احیا وجود دارد.

بیشتر تقصیرها متوجه مردی است که استراتژی سوئد برای هیچ نقاب و قفل به او نسبت داده است ، آندرس تگنل. یک نظرسنجی اخیر (Ipsos) نشان می دهد که پشتیبانی از Tegnell ، که اخیراً از طرفداران زیادی برخوردار شده است ، در ماه های اخیر تا حدودی کاهش یافته است.

تگنل دائماً از استراتژی سوئد دفاع می کند و معتقد است که هیچ مدرک واقعی در مورد کارکرد ماسک ها وجود ندارد. با این حال ، رئیس اپیدمیولوژیست اعتراف کرد که از شدت موج دوم همه گیری “متعجب” شده است.

سوئد ، کشوری با بیش از 10 میلیون نفر جمعیت ، در مجموع 437،000 مورد ، با بیش از 8700 مرگ ، در مقایسه با کمی بیش از 1300 در دانمارک ، حدود 600 در فنلاند و بیش از 400 در نروژ دیده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *