دی لوکا در مورد حمله در کنگره آمریکا: تلاش برای کودتا ، ترامپ باید دستگیر شود

[ad_1]

وینچنزو د لوکا در ابتدای مونولوگ هفتگی خود ، اولین بار در سال 2021 ، در مورد وقایع رخ داده در ایالات متحده صحبت کرد و گفت آنچه اتفاق افتاده تلاش برای کودتا است.

پس از فصل تعطیلات ، رئیس جمهور منطقه کامپانیا ، وینچنزو د لوکا ، مونولوگ هفتگی خود را از سر می گیرد و به عنوان اولین خبر ، نمی تواند چند کلمه ای درباره آنچه در ایالات متحده در کنگره آمریکا اتفاق افتاده بگوید.

“ما تا سال 2021 شروع داشتیم که اتفاقات تکان دهنده ای را برای ما به همراه داشت. ما نمی توانیم درمورد آنچه در این ساعت ها در ایالات متحده اتفاق افتاده است ، تأمل کنیم. او تکرار می کند ، این یک چیز تکان دهنده است ، بزرگترین دموکراسی در جهان که از تلاش برای کودتا توسط رئیس جمهور خارج شده خبر دارد. دی لوکا تکرار کرد: “ما نمی توانیم در مورد چیزی جز یک کودتا صحبت کنیم.”

وی افزود: “اگر رییس جمهوری كه دفتر خود را ترك می كند نتایج انتخابات را كه به تصویب همه رسیده است به رسمیت نمی شناسد و بر اشغال پارلمان اصرار می ورزد ، كه باید انتخاب رئیس دولت جدید را نیز در نظر بگیرد ، این ، اگر صریح صحبت كنیم ، به عنوان یك كودتا تعریف می شود. “

اما این همه ماجرا نیست ، زیرا برای د لوکا ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور معزول ایالات متحده باید دستگیر می شد ، در حقیقت ، دی لوکا در پایان گفت:

“که قهرمان داستان باید بلافاصله دستگیر شود.”

در واقع ، اولین عضو جمهوری خواه کنگره خواستار برکناری ترامپ شد.

حمله به پایتخت

در بیانیه پلیس روز چهارشنبه ، هزاران نفر از طرفداران ترامپ به کپیتول ایالات متحده حمله کردند و در آنجا با لوله های فلزی ، مواد شیمیایی تحریک کننده و سلاح های دیگر به کارمندان حمله کردند. بسیاری در تلاش برای ورود به سلول به ساختمان حمله کردند. معترضین تلاش کردند ، اما ناموفق ، مانع از تأیید کنگره برای پیروزی جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری شدند.

این حمله پس از آن صورت گرفت كه ترامپ در یك سخنرانی در نزدیكی كاخ سفید از طرفداران خود خواست تا به جنگ برای نتیجه آرا ادامه دهند.

یک زن توسط مأمور پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد ، در حالی که سه معترض دیگر بر اثر جراحات وارده در شورش جان خود را از دست دادند. روز بعد یک افسر کاپیتول بر اثر جراحات در بیمارستان درگذشت.

شورش ها ، که مهمترین نقض محوطه کاپیتول در ایالات متحده از زمان آتش زدن انگلیس در سال 1814 بود ، باعث ایجاد یک سری استعفا همراه با درخواست برای استیضاح شد.

روز پنجشنبه ، ترامپ در یک سخنرانی گفت که از “خشونت ، بی قانونی و هرج و مرج” که روز چهارشنبه در پایتخت رخ داد خشمگین است و افزود کسانی که قانون را زیر پا بگذارند “هزینه می کنند”. بسیاری با توجه به عدم موفقیت در جلوگیری از خشونت ، مقامات ارشد امنیتی را به کناره گیری دعوت کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *