دو ماده طبیعی که در کنترل کلسترول بد م effectiveثر هستند

[ad_1]

تحت کنترل نگه داشتن سطح کلسترول برای سلامتی و جلوگیری از بیماریهای جدی قلبی ضروری است. دو مکمل طبیعی می توانند به کنترل کلسترول به اصطلاح “بد” کمک کنند.

کلسترول ماده چربی موجود در خون است که برای عملکرد طبیعی بدن لازم است. کلسترول علاوه بر تولید توسط کبد ، در برخی از غذاها نیز یافت می شود. با این حال ، کلسترول اضافی در خون خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد.

کلسترول دو نوع مختلف دارد: کلسترول HDL که به آن کلسترول خوب نیز می گویند و کلسترول LDL که معمولاً کلسترول بد نامیده می شود. مورد دوم در رگ ها جمع می شود و خطر انسداد خون را ایجاد می کند و باعث حملات قلبی و مغزی می شود.

چندین مطالعه نشان داده است که دو ماده با منشأ طبیعی به ویژه در کنترل کلسترول بد LDL موثر هستند. این عصاره منیزیم و چای سبز است ، گزارش ها بیان

در این مقاله آمده است: منیزیم به عنوان یک استاتین طبیعی عمل می کند ، بنابراین مصرف هر روز آن می تواند به کاهش کلسترول بد خون و تری گلیسیرید و همچنین افزایش کلسترول خوب کمک کند.

بدن ما برای تولید کلسترول به آنزیمی به نام HMG-CoA ردوکتاز نیاز دارد. منیزیم دقیقاً در تنظیم این آنزیم عمل می کند ، بنابراین به حفظ مقدار کافی کلسترول در سیستم ما کمک می کند.

اکسپرس گفت: “هنگامی که کمبود منیزیم در بدن رخ می دهد ، تولید کلسترول به مقدار بیش از حد ادامه می یابد و این منجر به تجمع کلسترول می شود که می تواند منجر به بیماری عروق کرونر قلب شود.”

چای سبز یک داروی مردمی باستانی برای درمان برخی بیماری ها است. در این مقاله آمده است ، تحقیقات جدید نشان داده است که عصاره آن می تواند به تنظیم سطح کلسترول کمک کند.

پژوهش، منتشر شده در مجله تغذیه بالینی آمریکا ، که بیش از هزار نفر در آن شرکت داشتند ، نشان داد که چای سبز قادر است به میزان قابل توجهی غلظت کلسترول LDL را در بدن کاهش دهد.

اگرچه این توصیه ها توسط تحقیقات پشتیبانی می شوند ، بهترین کاری که باید قبل از مصرف هرگونه مکمل یا دارویی انجام دهید ، مشاوره با یک متخصص است. فقط یک پزشک آموزش دیده می تواند هر گونه آسیب شناسی را به طور دقیق تشخیص دهد و مناسب ترین روش درمانی را پیشنهاد دهد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *