دهلی نو دو مورد نادر از تأثیر قارچ سیاه بر روده را شناسایی کرد

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

تشخیص بیماری نادر دلیل دیگری برای نگرانی در هند است که توسط موج دوم Covid-19 ویران شده است.

دو بیمار تحت درمان با Covid-19 در بیمارستان سر گانگا رام در دهلی نو مبتلا به موکورمیکوز روده کوچک بودند که یک بیماری نادر است.

“هر دو بیمار درد شکمی داشتند. آنها همچنین آزمایش Covid-19 را مثبت کردند و یکی از آنها دیابت داشت ، به طوری که برای درمان بیماری به او استروئید داده شده بود. درد شکم در ابتدا به عنوان ورم معده یا مربوط به استرس تشخیص داده شد و داروی اسیدی به شما داده شد که درمان کافی را سه روز به تأخیر انداخت. سی تی اسکن که بعداً انجام شد ، نشان داد که روده کوچک آنها سوراخ شده است. ” اوشاست ظیر ، مشاور ارشد بیمارستان سر گانگا رام.

“ایجاد زخم در ژژنوم (اولین قسمت روده کوچک) در بیماران (68 تا 59 سال) سو my ظن من را در مورد بیماری قارچی احتمالی افزایش داد و بنابراین بیماران بلافاصله تحت درمان ضد قارچی قرار گرفتند. ما قسمت خارج شده از روده را به آزمایشگاه بیوپسی فرستادیم. “

گزارش بیوپسی نشان داد که هر دو بیمار از عفونت مشابهی رنج می برند: قسمت اول روده کوچک آنها (ژژنوم) سوراخ شده است ، در حالی که زخم محیطی نیز تشخیص داده شد.

موكورمیكوز یا قارچ معمولاً بر سیستم كرگدن-مداری-مغز یا ریه ها تأثیر می گذارد. موکورمیکوز روده یا دستگاه گوارش یک بیماری بسیار نادر است و معمولاً معده یا روده بزرگ را تحت تأثیر قرار می دهد: بیشتر موکورمیوزهای دستگاه گوارش در گیرندگان اندام های پیوندی یافت می شود. مواردی که در بیمارستان سر گانگا رام درمان می شود از این نظر منحصر به فرد است که بیماران Covid مثبت هستند و روده باریک به جای معده یا روده بزرگ آلوده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *