دلفین د آمارزیت ، اولین زنی که بورس سهام پاریس را اداره می کند

[ad_1]

این قرار امروز توسط یورونکست اعلام شد ، گروهی که شش بورس اوراق بهادار اروپا را کنترل می کند – پاریس ، آمستردام ، بروکسل ، دوبلین ، لیسبون ، اسلو – و خرید Piazza Affari را نهایی می کند.

شماره دو بانک آنلاین Orange Bank ، Delphine d’Amarzit ، در سن 47 سالگی اولین زن تاریخ بورس سهام خواهد بود که مرکز مالی پاریس را مدیریت می کند.

در یادداشت ارسال شده به یورونکست آمده است: “دلفین د آمارزیت از 15 مارس 2021 به عنوان رئیس و مدیرعامل Euronext پاریس و عضو هیئت مدیره Euronext منصوب شده است.”

در یادداشت 2007 آمده است: “D’Amarzit دانش عالی در مورد بازار سرمایه اروپا و فرانسه دارد ، چندین سال در خزانه فرانسه مقامات ارشد دارد و مسئول توسعه بازار سرمایه ، مقررات مالی اروپا و امور مالی شرکت ها است.” همچنین مشاور سیاسی و مالی کابینه نخست وزیر فرانسه ، فرانسوا فیون ، در بحبوحه یک بحران جزئی بود.

کیف به طور فزاینده ای زنانه

یورونکست پیش از این دو زن در راس بورس های سهام آمستردام (سیمون هویس در ولد) و لیسبون (ایزابل اوچا) قرار دارد.

د آمارزیت گفت: “من از پیوستن به یورونکست در یک زمان مهم در استراتژی رشد خوشحالم.”

خرید Piazza Affari

یورونکست پس از تبدیل شدن به یکی از اصلی ترین اپراتورهای بازار در قاره اروپا ، از زمان خریداری بورس اوراق بهادار اسلو در سال 2019 دوباره رشد کرده و در حال آماده سازی برای نهایی سازی میدان افاری در نیمه اول سال 2021 است.

بورس اوراق بهادار لندن در اکتبر سال گذشته کل سهام خود در Piazza Affari را به قیمت 4.3 میلیارد یورو به کنسرسیوم Euronext فروخت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *