در هائیتی ، تعداد زمین لرزه های ویرانگر به 724 نفر رسید

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

وضعیت فوق العاده به مدت یک ماه اعلام شده است. بر اساس گزارشات نخست وزیر آریل هنری ، چندین شهر به طور کامل ویران خواهند شد.

این تعداد کشته ها از زلزله در هائیتی 724مقامات کشور در روز یکشنبه اعلام کردند. زلزله سال بزرگی 7.2 صدها خانه در این کشور ویران شده و تقریباً باعث ایجاد آن شده است 3000 زخمی

این را آریل هنری ، نخست وزیر این کشور ، اعلام کرد وضعیت اورژانس به مدت یک ماه به دلیل فاجعه برخی از شهرها تقریباً به طور کامل ویران شده اند.

اینمرکز زلزله بر اساس گزارش مرکز زمین شناسی آمریکا (USGS) ، این زمین لرزه در 125 کیلومتری غرب پورتو پرنس پایتخت و مرکز آن در عمق 10 کیلومتری رخ داده است.

زمین لرزه قوی ساختمانها را تخریب کرد و خیابانها مملو از آوار شد. در ابتدا هشدار سونامی صادر شد که بعداً عودت شد.

نخست وزیر هائیتی روز شنبه گفت که بیمارستان ها مملو از بیماران است ، اما کمک ها به مناطقی که شهرها ویران شده اند ، منتقل می شود. در همین حال ، جستجوی بازماندگان همچنان ادامه دارد.

هائیتی همبستگی کشورهای همسایه را به دست آورده است. وزیر خارجه کوبا ، برونو رودریگز ، با بیان نزدیکی خود به جمعیت آسیب دیده از زلزله فاجعه بار ، حضور پزشکان کوبا در این جزیره را تأیید کرد. دکتر لوئیس اورلاندو اولیورو ، هماهنگ کننده تیپ پزشکی کوبا ، تأیید کرد که پزشکان در حال حاضر به مجروحان در مناطق جنوبی هائیتی کمک می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *