در نروژ ، مقامات تأیید می کنند که هیچ ارتباطی بین 23 مرگ و واکسن Covid-19 وجود ندارد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

در روزهای اخیر پس از تجویز واکسن Pfizer / Biontech برخی از مرگ ها گزارش شده است. مقامات نروژی برای ایجاد ارتباط بین دوز و مرگ ، موارد را بررسی کرده اند.

هیچ مدرکی در مورد ارتباط مستقیم بین مرگ و واکسن وجود ندارد. این نتیجه تحقیقات انجام شده توسط مقامات نروژی است که اخیراً تحقیق در مورد مرگ 23 نفر را به دنبال تجویز واکسن Pfizer / Biontech آغاز کرده اند. بلومبرگ گزارش داد ، آژانس دارویی نروژ این موضوع را اعلام کرده است.

آژانس دارویی نروژ در حال بررسی موارد مشکوک پس از مرگ حدود 75 نفر است که اولین دوز واکسن را دریافت کرده اند. مقامات روشن کرده اند که این افراد شکننده بیش از 80 سال و برخی بیش از نود سال با آسیب شناسی قبلی هستند.

فرضیه اولیه یک واکنش آلرژیک شدید بود که منجر به مرگ شد. در مجموع 29 عارضه جانبی گزارش شده است ، اما با مرگ و میر نگران کننده.

استینار مادسن ، مدیر پزشکی آژانس دارویی نروژ به تلویزیون ملی NRK گفت: “از این تعداد ، 13 مرگ ، 9 عارضه جانبی جدی و هفت عارضه جانبی کمتر وجود دارد.”

به دنبال این حوادث ، آژانس نروژی توصیه کرد که دقیقاً چه کسی باید واکسینه شود ، پیشنهاد کرد که افراد شکننده و بیماران آخر زندگی پس از ارزیابی فردی واکسینه شوند.

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا با Pfizer در نروژ از 27 دسامبر آغاز شد و ابتدا ساکنان خانه های سالمندان در اسلو واکسن ها را دریافت کردند. بیش از 25000 نفر قبلاً واکسینه شده اند. همانطور که شرکت تلویزیونی ملی NRK در ارتباط با این آژانس متذکر می شود ، همه مرگ ها در میان افراد مسن بالای 80 سال با مشکلات بهداشتی ثبت شده است.

مرگ یا عوارض جانبی پس از واکسن Pfizer در سایر کشورها مانند سوئیس ، فرانسه ، پرتغال ، مکزیک و ایالات متحده رخ داده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *