در سال 2020 زمین سریعتر از حد معمول چرخید

[ad_1]

با وجود افزایش آشکار سرعت چرخش زمین نسبت به سال گذشته ، باید دید آیا برای اصلاح هرگونه مغایرت بین زمان نجومی و UTC به اصطلاح “جهش منفی در ثانیه” نیاز خواهد بود یا خیر.

در طول سال گذشته ، سیاره ما بیش از یک بار افزایش سرعت خود را نشان داده است ، به طور بالقوه برخی اقدامات اصلاحی توسط “نگهبانان وقت بین المللی” مورد نیاز در آینده را انجام می دهد. سایت LiveScience این موضوع را گزارش می کند.

طبق سایت “28 روز سریعترین ثبت شده” از سال 1960 ، زمانی که زمین به دور محور خود “میلی ثانیه سریعتر از حد متوسط” چرخید ، همه در سال 2020 اتفاق افتاد ، اگرچه سرعت چرخش سیاره به نظر می رسد دائماً در حال تغییر است.

پیش از این ، اختلافات ناچیز بین زمان نجومی و زمان جهانی هماهنگ (UTC) که از این نوسانات سرعت زمین حاصل می شود ، با افزودن اصطلاح “پرش ثانیه” به سال در پایان ژوئن یا دسامبر برطرف شد. ، “آوردن زمان نجوم و زمان اتمی به صورت آنلاین”.

با این حال ، در حالی که اضافه شدن این ثانیه های جهشی به دلیل این واقعیت انجام شده بود که “روند کلی چرخش زمین” با استفاده از اندازه گیری های ماهواره ای دقیق در نیمه دوم قرن 20 “کند” شد ، اما شتاب چرخش سیاره ما می تواند LiveScience یادداشت می کند که به طور بالقوه نیاز به استفاده از “جهش دوم منفی” دارد.

پیتر وبرلی ، فیزیکدان از آزمایشگاه ملی فیزیک بریتانیا ، گفت: “ممکن است اگر سرعت زمین بیشتر افزایش یابد ، به یک ثانیه جهش منفی نیاز باشد ، اما هنوز زود است که بگویم آیا این اتفاق می افتد.” تلگراف “همچنین بحثهای بین المللی در مورد آینده ثانیه های کبیسه در جریان است و همچنین ممکن است نیاز به یک جهش منفی تصمیم گیری در مورد پایان آنها را تحریک کند.”

با این حال ، این سایت اعلام کرده است که دفتر بین المللی سیستم های چرخش و مرجع زمین در پاریس ، که مسئول “تعیین اضافه یا کم کردن یک ثانیه پرشی” است ، “برنامه ای برای اضافه کردن جهش ثانیه جدید” ندارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *