در آلمان ، آزمایشاتی برای درک علت مرگ 10 نفر پس از واکسیناسیون علیه Covid

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

بریژیت کلر-استانیسلاوسکی ، مدیر بخش ایمنی دارو گفت: کارشناسان موسسه پل ارلیچ در حال بررسی مرگ 10 نفر اندکی پس از واکسیناسیون ویروس کرونا هستند ، اما نشان می دهند که این مرگ مربوط به واکسن نبوده است.

در آلمان ، واکسیناسیون Covid از 27 دسامبر مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا با Pfizer / BioNTech آغاز شد. در وهله اول افراد بالای 80 سال ، میهمانان و کارگران از خانه سالمندان و کارمندان بهداشت واکسینه می شوند. تاکنون 842000 نفر واکسینه شده اند.

“تا دیروز 9 مورد داشتیم ، اکنون باید منتظر اطلاعات ساکسونی سفلی باشیم (احتمالاً یک مورد بیشتر احتمال دارد) ، سپس 10 خواهد شد. اینها بیماران با بیماریهای جدی متعددی هستند که تحت مراقبت تسکینی قرار گرفته اند. من قبلاً گفتم که ما در حال بررسی این موارد هستیم. کلر-استانیسلاوسکی در یک کنفرانس خبری گفت: “بر اساس داده های موجود در حال حاضر ، ما از این واقعیت شروع می کنیم که آنها در اثر بیماری های جدی با همزمانی موقتی واکسیناسیون درگذشتند.”

به گفته وی ، این داده ها بخشی از مرگ و میر پیش بینی شده در این گروه سنی به عنوان بخشی از کار واکسیناسیون است. قربانیان در سنین 79 تا 93 سال بودند ، همه می دانند که از بیماری های جدی رنج می برند و واکسینه شده اند ، زیرا در صورت ابتلا به عفونت بیشتر در معرض خطر جدی ابتلا به Covid-19 قرار دارند. فاصله بین واکسیناسیون و مرگ از چند ساعت تا چهار روز است.

علاوه بر این ، موسسه پل ارلیچ گزارش 6 مورد واکنش آنافیلاکتیک را دریافت کرده است. در مجموع 325 واکنش جانبی شناخته شده مربوط به واکسن است ، از جمله 51 واکنش جانبی جدی. از نظر ریاضی ، این مربوط به 0.53 عارضه جانبی در هر 1000 واکسیناسیون و 0.08 عوارض جانبی جدی در هر 1000 واکسیناسیون است. به گفته کلر-استانیسلاوسکی ، این داده ها مطابق با انتظارات است و هیچ خطری نشان نمی دهد و همچنین با آمار واکسیناسیون در ایالات متحده همزمان است.

در طول روز امروز معلوم شد که 23 نفر در نروژ پس از واکسیناسیون با داروی Pfizer درگذشتند. مقامات ذی صلاح دولت اسکاندیناوی تأکید کردند که همه قربانیان افراد بسیار مسنی هستند و از بیماری های مزمن جدی رنج می برند.

در همین حال ، در فرانسه ، طبق گزارش آژانس ملی ایمنی داروها ، شش مورد از عوارض جانبی جدی در پی تجویز واکسن کرونا ویروس که توسط Pfizer مستقر در ایالات متحده و BioNTech آلمان تولید شده است ، شناسایی شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *