دبیرکل سازمان ملل متحد اولین دوز واکسن COVID-19 را دریافت کرد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

تاکنون فقط واکسن تولید شده توسط BioNTech و Pfizer توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) تأیید شده است. طبق نتایج مطالعه ، اثر بخشی واکسن به 95٪ و در مورد افراد بالای 65 سال – بیش از 94٪ می رسد.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش روز گذشته بر اساس پست توئیتر خود علیه COVID-19 واکسینه شد. وی اظهار داشت که از دریافت اولین دوز واکسن سپاسگزار است.

گوترش در توئیت خود نوشت: “ما باید اطمینان حاصل کنیم که واکسن در همه جا در دسترس همه است. با این بیماری همه گیر ، هیچ کس از ما در امان نیست.

در تاریخ 31 دسامبر ، WHO پس از تأیید کمیسیون اروپا ، واکسن BNT162b2 را که توسط شرکت آلمانی BioNTech و American Pfizer تولید شده است ، تأیید کرد.

همانطور که رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین قبلاً اعلام کرد ، دارو به تمام کشورهای اتحادیه اروپا تحویل داده شده است. کمپین واکسیناسیون به طور رسمی در اروپا در 27 دسامبر 2020 آغاز شد.

طبق نتایج مطالعه ، میزان تأثیر واکسن در برابر SARS-CoV-2 95٪ و برای افراد بالای 65 سال 94٪ تخمین زده شده است. هیچ عارضه جانبی جدی در شرکت کنندگان مطالعه یافت نشد ، بیش از 40٪ آنها بین 56 تا 85 سال بودند. حدود 43،500 نفر در آزمایشات این واکسن شرکت کرده اند که خطر ابتلا به ذات الریه شدید ویروسی را به حداقل می رساند.

واکسن های دیگری در انتظار صدور گواهینامه WHO هستند ، از جمله واکسن مربوط به Modern American. واکسن AstraZeneca ، که توسط تولید کننده دارویی سوئدی-انگلیسی با همکاری دانشگاه آکسفورد انگلیس و همچنین واکسن روسی Sputnik V تولید شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *