دانشمندان یک مورد 18 جهش در COVID-19 را که در روسیه یافت شده است ، توصیف می کنند

[ad_1]

محققان تغییر عفونت در بدن یک زن مبتلا به لنفوم را مطالعه کردند. از آوریل تا سپتامبر ، ویروس 18 جهش جدید در بدن بیمار به دست آورد.

دانشمندان روسی پیش چاپ این مطالعه را منتشر کردند ، و در آن توصیف مورد بیماری در بدن وی است که ویروس کرونا به 18 جهش جدید دست یافته است. این تجزیه و تحلیل توسط دانشمندان انستیتوی علم و فناوری در اسکولکوو با همکاری محققان موسسه بیماری های عفونی AA انجام شد. Kharkevich RAS ، اولین دانشگاه پزشکی دولتی “I. P. Pavlova “و موسسه ای به نام” I. P. Pavlova “و موسسه تحقیقاتی” NI AA “. اسمورودینتسوا کار بود منتشر شده در پورتال Virological.org.

جهش ویروس کرونا در یک خانم 47 ساله با تشخیص لنفوسیت های لنفوسیتی منتشر غیر هوچکین در مرحله IV B (نئوپلاسم بدخیم) پیدا شد. بیمار در ماه آوریل به ویروس کرونا مبتلا شد و پس از آن بارها مورد آزمایش ویروس کرونا قرار گرفت. نتایج آزمون تا 9 سپتامبر مثبت بود.

به عنوان نقطه شروع ، محققان ژنوم ویروس کرونا را از نمونه سواب بیمار که احتمال دارد ویروس را آلوده کند ، گرفتند. در این مطالعه ، محققان دریافتند که COVID-19 18 تغییر در بدن زن به وجود آورد ، از جمله دو مورد در ژن پروتئین S ، همان مواردی که قبلا در راسو دانمارک مشاهده شده بود.

کنستانتین کروتوفسکی ، استاد گروه ژنومیک و بیوانفورماتیک دانشگاه فدرال سیبری ، در مصاحبه با رسانه های روسیه گفت: ویروس کرونا ویروس “انگلیس” همچنین می تواند برای مدت طولانی در بیمار با سیستم ایمنی ضعیف یا سرکوب شده جهش کند. و استاد دانشگاه گوتینگن (آلمان). وی با بیان اینکه مطالعه روسی نشان داد که کسب تعداد زیادی جهش نتیجه وجود ویروس طولانی مدت در بدن است ، توضیح داد که در چنین شرایطی ویروس کرونا می تواند به سرعت به سازگاری با میزبان انسانی تبدیل شود. به گفته کروتوفسکی ، اکنون نمی توان در مورد شیوع سویه “روسی” صحبت کرد ، زیرا فقط یک مورد از این قبیل شرح داده شده است.

پاول ولچکوف ، رئیس آزمایشگاه مهندسی ژنومیک در MIPT ، گفت که نوع ویروس کرونا در روسیه متعلق به همان گروه ارگانیسم های نزدیک به همسان نژاد “انگلیس” است. دانشمند پیشنهاد می کند که نوع سویه “روسی” جهش های خطرناکی پیدا نکرده است ، زیرا هنوز گسترش نیافته است. وی تأکید کرد که نتیجه گیری قابل توجهی در مورد میزان جهش ، گسترش یا افزایش مرگ و میر زودرس است.

در آستانه کشف وجود احتمالی یک نوع ویروس کرونا در روسیه ، مشابه آنچه در انگلستان یافت می شود ، مدیر الکساندر گانزبورگ مدیر مرکز گامالیا گفت: “ما انتظار داریم بدانیم که آیا کشور ما ویروس های کرونا نیز دارد یا خیر؟ وی گفت: “قبلاً در انگلیس ، آفریقای جنوبی و برزیل سویه های شخصی پیدا شده است.” طبق گانزبورگ ، نمونه های ویروس در روسیه به طور قابل توجهی کمتر از انگلیس است ، بنابراین ممکن است که یک سویه جدید هنوز شناسایی نشده باشد.

مقامات انگلیسی از کشف ویروس کرونا ویروس کرونا ویروس جدید ، مسری تر (اما نه کشنده یا خطرناک) در اواسط دسامبر خبر دادند. این جهش متعاقباً در چندین کشور دیگر از جمله ایالات متحده ، چین ، ترکیه ، تایلند و یونان شناسایی شده است. در تاریخ 10 ژانویه ، رئیس Rospotrebnadzor (آژانس بهداشت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان روسیه) آنا پوپووا اعلام کرد که اولین مورد آلودگی با ویروس کرونا در ویروس کرونا در انگلیس کشف شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *