دانشمندان میزان پیری در روسیه و اروپا را با یکدیگر مقایسه می کنند

[ad_1]

این مطالعه به ترتیب شامل دو گروه از داوطلبان بود که به ترتیب نماینده گروه حرفه ای محققان مقیم روسیه و اتحادیه اروپا بودند.

در آینده ی نزدیک مطالعه، نتایج حاصل از آن در مجله تحقیق در بهداشت ، روانشناسی و آموزش منتشر شد ، دانشمندان دانشگاه روانشناسی و آموزشی دولتی مسکو (MSUPE) ویژگی های پیری را در افراد مشغول به کار در حرفه های فکری در روسیه و اتحادیه اروپا مقایسه کردند.

بر اساس این مطالعه ، میزان پیری بیولوژیکی و روانی افراد در اروپا تقریباً در میانگین سنی کاهش می یابد و پس از سن 65 سالگی به شهروندان روسیه نزدیک می شود.

امروزه ، بیشتر و بیشتر کشورها در سراسر جهان در حال تصمیم گیری برای افزایش سن بازنشستگی هستند ، واقعیتی که می تواند تا حدی با کاهش سرعت پیری فرد ، طولانی شدن امید به زندگی در بدو تولد ، افزایش فعالیت جسمی و فکری آنها توضیح داده شود.

به گفته متخصصان ، پیری فرآیندی است که تحت تأثیر عواملی مانند سن روانشناختی و سایر پویایی های مربوط به سن بیولوژیکی بدن است.

من درس می خوانم

بر اساس این فرض ، محققان روند شاخص های مربوط به سن روانشناختی و بیولوژیکی دو گروه از شهروندان روسی بین 32 تا 70 سال را ارزیابی کردند که نمایانگر مشاغل فعال در دنیای تحقیق هستند.

گروه اول از این زنان و مردان ساکن کشور مبدا خود هستند ، در حالی که گروه دوم متشکل از روس هایی است که به اتحادیه اروپا مهاجرت کرده اند.

محققان ، اساتید دانشگاه ، کارکنان مرکز تحقیقات و متخصصان مشاغل مرتبط به عنوان داوطلب در این مطالعه شرکت کردند.

داده های جمع آوری شده از این مطالعه به ما این امکان را می دهد که بیان کنیم کسانی که حرفه فکری را انجام می دهند به طور متوسط ​​بیشتر عمر می کنند و کمتر در معرض خطر مرگ زودرس هستند:

تاتیانا برزینا گفت: “پیری فردی تحت تأثیر کشور محل اقامت و فعالیت حرفه ای است. پیری ذهنی ذهنی بیشتر به کشور مبدا بستگی دارد ، در حالی که پیری بیولوژیکی به حرفه و سایر عوامل عینی بستگی دارد.” مبانی علمی روانشناسی افراطی در دانشکده روانشناسی افراطی MSUPE.

پیری بیولوژیکی و روانی

کارشناسان در طول کار خود ، هر دو م subلفه ذهنی و عینی سن بیولوژیکی فرد را در نظر گرفتند ، واقعیتی که منجر به ظهور عامل حداکثر اختلاف در مقایسه بین روس ها و اروپایی ها شد.

“ارزیابی وضعیت بهداشت فردی به عنوان یک عامل عینی در نظر گرفته شد ، در حالی که در رابطه با عامل عینی ، زمان حفظ تعادل ایستا در نظر گرفته شد. [con la gamba destra piegata verso il ginocchio e le mani collocate lungo il busto. Ad esempio, a 40 anni la norma per il mantenimento dell’equilibrio è di 20 secondi, ndr]. این مطالعه عوامل تفکیک عینی را از نظر وضعیت بهداشتی شهروندان و مهاجران روسیه نشان نمی دهد ، در حالی که از نظر ارزیابی ذهنی وضعیت بهداشتی بیشترین اختلاف مشاهده شد ، زیرا شهروندان “اروپایی” به طور متوسط ​​سالم تر قلمداد می شوند. این واقعیت با درک سن روانشناختی ذهنی تأیید می شود. “

این استاد دانشگاه سپس تأكید كرد كه تغییر در وضعیت روانشناختی ، جهت گیری به سمت محیط ، متفاوت از روسیه ، باعث می شود كه محققان مهاجر خود را جوان تر بدانند ، از سلامتی خود بهتر مراقبت كرده و بیشتر به آن نگاه كنند. همه اینها علی رغم این واقعیت است که عوامل عینی بهداشت ممکن است به اندازه عوامل اروپایی مثبت نباشد و امید به زندگی آنها کمتر است.

“علاوه بر این ، روس ها در بازنشستگی استرس زیادی دارند: هر دو مرد و زن ، از 51 تا 65 سالگی ، در ویژگی های بیولوژیکی سلامتی ، که منجر به تسریع روند پیری بدن می شود ، رو به زوال است ، اما وجود ندارد بلافاصله “مشخص نشده است كه روسهايي كه به كشورهاي اتحاديه اروپا مهاجرت كرده اند استرس بازنشستگي دارند كه بر پيري فرد تاثير بگذارد.”

به گفته برزینا ، در عوض ، تفاوتهای مهمتری از نظر پویایی پیری روانی مشاهده شد. روس های زیر 65 سال معتقدند که سن ذهنی آنها اساساً معادل سن تقویمی است ، در حالی که مهاجران تمایل دارند سن خود را کمتر از آن بدانند.

برای زنان در گروه بین 51 تا 65 سال ، ما برخلاف حدود 10 سال صحبت می کنیم ، در حالی که برای مردان حتی به 20 سال هم می رسد.

سپس ، از میان روندهای کلی ، محققان دریافتند که مردان از نظر روانی و زیست شناختی ، هم در روسیه و هم در اروپا ، پیرتر می شوند.

علاوه بر این ، هم زنان و هم مردان قبل از 35 سالگی تمایل دارند سن روانی خود را از نظر سن تقویمی بیش از حد ارزیابی کنند ، در حالی که بعد از 65 سالگی عکس این اتفاق می افتد.

روش و نتایج تحقیق

برای مطالعه خود ، نویسندگان از روشهایی برای ارزیابی سن بیولوژیکی بر اساس عوامل مرتبط با سلامت ، سن روانشناختی ذهنی و چندین عامل دیگر استفاده کردند.

نتایج مطالعه ، پشتیبانی شده توسط بنیاد علمی روسیه ، به ما اجازه می دهد فرض کنیم که تمایز در پویایی پیری نسبی در افراد نمایندگی از گروه حرفه ای محققان مقیم روسیه و اتحادیه اروپا باید نه چندان در سطح بیولوژیکی مشخص شود. ، به همان اندازه که در سطح روانشناختی است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *