دادستان سوئد می خواهد یک ران باستانی اسکاندیناویایی را با یک سواستیکای نازی برابر کند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

دادستان سوئد پترا لوند می خواهد مسیر تایر تایر با سواستیکا برای استفاده فعلی آن توسط جنبش MRI نئو نازی برابر شود.

اپراتور ملی سوئد SVT شناخته می شود که پترا لوند ، دادستان کل کشور ، قصد دارد معادله تایر باستان را که یک علامت پیکان شکل به سمت بالا است ، برابر کند که در الفبای باستان نشان دهنده “T” ما با سواستیکای نازی است.

رونز مجموعه ای از خطوط مرتبط است که پیش از تصویب الفبای لاتین و مسیحیت بوده و قبایل آلمانی و اسکاندیناوی در اوایل قرون وسطی از آنها استفاده می کردند. امروزه ، آنها فقط برای اهداف زیبایی شناختی و نمادین استفاده می شوند ، و حروف الفبا مدرن جایگزین آنها می شوند.

چی میگی تو؟

زمینه این ابتکار عمل در این واقعیت است که جنبش مقاومت نئو نازی اسکاندیناوی (NMR) مسیر تایر را که مربوط به اوایل دوره آلمان است ، به عنوان نمادی انتخاب کرده است. دادگاه منطقه و دادگاه تجدیدنظر قبلاً از برخورد با این نماد به عنوان تحریک علیه گروه های قومی خودداری کرده اند ، و تعدادی از سازمان های میراث اسکاندیناوی سوئد نیز از تلاش برای چاپ زبان رونیک به عنوان مرتبط انتقاد کرده اند. از نازی ها

با این حال ، دادستان ارشد پترا لوند قصد ندارد این طرح را لغو کند و از دادگاه عالی کشور برای تجدید نظر در احکام دادگاه های بدوی درخواست کرده است. به گفته لوند ، فقط نمایش تایر تایر باید برای تحریک گروه های قومی کافی باشد.

“موارد قبلی از این قبیل بوده است که افراد به تحریک علیه گروه های قومی محکوم شده اند. این تظاهراتی است که در آن شرکت کنندگان از لباس فرم استفاده می کردند ، نمادهای خاصی را نشان می دادند و سخنرانی های خود را به شیوه خاصی انجام می دادند. تفاوت بزرگ این است که در این مورد ، نمادی نشان داده می شود که به اندازه نمادهای نازی مانند سواستیکا و لباسهای متحدالشکل از دهه 1930 و 1940 شناخته نشده است ، شناخته شده است. “پترا لوند در یک بیانیه مطبوعاتی گفت.

به گفته این وکیل دادگستری ، شناخته شده است که تون تایر توسط نازی ها در دهه های 1930 و 1940 مورد استفاده قرار می گرفت و این برای همه واضح است که نئونازی های امروزی که از آن استفاده می کنند ، می خواهند چنین پیامی را منتشر کنند.

هنوز مشخص نیست که این ممنوعیت چگونه به آزادی دین خواهد پیوست ، زیرا ران مورد بحث نماد خدای باستان اسکاندیناوی تایر است که هنوز هم توسط بت پرست های جدید در اسکاندیناوی مورد پرستش قرار می گیرد.

منتقدان ، از جمله بولتن Samhällsnytt ، به این احتمال اشاره کرده اند که نئو نازی ها که اکنون از رون Tyr استفاده می کنند ، پس از تحریم ، به سادگی به یک رون دیگر و در دراز مدت کل الفبای رون نروژی ، که بخشی از میراث فرهنگی اسکاندیناوی است ، تغییر می دهند. در نهایت ممنوع خواهد شد.

علاوه بر این ، آرم هایی وجود دارد که از Tyr rune یا بسیاری از نمادهای مشابه استفاده می کنند که بسیار شبیه به هم هستند (به هر حال ، Tyr چیزی بیش از یک پیکان نیست) و بنابراین شما مجازات مجازات شرکت ها یا فعالیت هایی هستید که هیچ ارتباطی با مشکل ندارند. به عنوان مثال ، حتی آژانس تأمین اجتماعی سوئد نیز نمادی مشابه دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *