حمله به کپیتول هیل ، اولین نماینده مجلس نمایندگان جمهوری خواه از برکناری ترامپ حمایت می کند

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

آدام کینزینگر ، نماینده کنگره جمهوری خواه ایلینوی صریحاً خواستار برکناری دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی تحت اصلاحیه 25 ام شده و این اولین حزب ترامپ در کنگره است که از این طرح حمایت می کند.

اصلاحیه فوق الذکر در قانون اساسی ایالات متحده ، عزل رئیس جمهور و انتقال اختیارات به معاون رئیس جمهور را پیش بینی کرده است. دلیل انتقال قدرت ممکن است مرگ رئیس جمهور یا ناتوانی خدمات عظیم دولتی در انجام وظایف خود باشد.

“همه شرایطی وجود دارد که رئیس جمهور هرگونه مراجعه خود را از دست داده ، خود را نه تنها از وظایف خود بلکه از واقعیت نیز جدا کرده است. به همین دلیل ، من از معاون رئیس جمهور و اعضای دولت می خواهم اطمینان حاصل کنند که چند هفته آینده برای آمریکایی ها بی خطر است. و اینکه کشتی ما توسط یک کاپیتان معقول هدایت می شود ، “نماینده مجلس در سخنرانی خود در صفحه توییتر خود گفت.

کینزینگر گفت: “زمان اجرای اصلاحیه 25 و پایان دادن به این کابوس فرا رسیده است” و افزود که این به رئیس جمهور نااهل امکان می دهد تا پایان دوره ریاست خود قدرت را به معاون رئیس جمهور و دولت خود منتقل کند. “ما بر این غلبه خواهیم کرد ، اما نباید فراموش کنیم آنچه ما را به اینجا رسانده است <...> واقعیت این است که رئیس جمهور همه این کارها را انجام داده است ، او مناسب و مناسب نیست ، او باید داوطلبانه یا از قدرت اجرایی خود دست نکشد ، “- گفت عضو جمهوری خواه کنگره.

پیش از این ، NBC News گزارش داده بود که حدود 100 عضو کنگره خواستار برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری پس از اعتراضات در پایتخت شده اند.

پیش از این ، CBS News گزارش داده بود که برخی از اعضای دولت ترامپ به طور جدی در حال بررسی استفاده از بیست و پنجمین متمم قانون اساسی ایالات متحده برای حذف آن هستند. دموکرات های کمیته دادگستری مجلس نمایندگان از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواسته اند تا از این اصلاحیه برای برکناری ترامپ از سمت خود استفاده کند.

حمله به پایتخت بعد از تجمع ترامپ

در جریان یک راهپیمایی در واشنگتن ، رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواست تا مانع تصویب کنگره برای پیروزی جو بایدن شود. از طرف خود ، پنس پیشنهاد رئیس جمهور را رد کرد ، با این استدلال که وی هیچ قدرتی در تصمیم گیری در مورد شمارش آرای انتخاباتی و استفاده از آنها برای تأیید رسمی کالج انتخاباتی ندارد.

طرفداران ترامپ سپس با شکستن طناب پلیس و ورود به سالن های کنگره ، دسته جمعی به سمت پایتخت برج حرکت کردند. طبق آخرین اطلاعات ، در جریان اعتراضات 4 نفر کشته شدند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، بعداً با انتشار یک سخنرانی ویدیویی به معترضین در واشنگتن خواستار صلح و نظم شد ، در حالی که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، معترضان در واشنگتن را به کناره گیری و “تسلیم” دعوت کرد. به سوی دموکراسی “.

محکومیت خشونت در پایتخت آمریکا در جهان تقریباً اتفاق نظر داشت. نخست وزیر کونته و همچنین سیاست ایتالیا آشوب های واشنگتن را محکوم کردند.

کنگره پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید می کند

علیرغم حمله روز گذشته در کنگره طرفداران ترامپ برای تعلیق صدور گواهینامه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ، که توسط رئیس جمهور کناره گیری به رسمیت شناخته نشد ، زیرا وی معتقد است که این امر با تقلب و بی نظمی در شمارش آرا همراه است ، رسماً انتخاب نامزد دموکرات ها برای کاخ سفید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *