حساب های ترامپ در توییتر ، فیس بوک ، اینستاگرام و اسنپ چت پس از حمله به کاپیتول به حالت تعلیق درآمده است

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

توییتر پس از حمله هواداران حامیان خود به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، به سنا و مجلس نمایندگان در واشنگتن ، به جلوگیری از توئیت های نوشته شده توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا اقدام کرده است.

تیم امنیتی توییتر چهارشنبه شب اعلام کرد که پس از حذف کل سه توییت “به دلیل نقض مکرر و جدی سیاست یکپارچگی مدنی” حساب شخصی رئیس جمهور آمریکا را به مدت 12 ساعت مسدود می کند.

این تیم از شبکه اجتماعی محبوب در توییتی نوشت: “این بدان معنی است که پس از حذف این توییت ها ، حساب @ realDonaldTrump به مدت 12 ساعت مسدود خواهد شد.” “اگر توییت ها حذف نشوند ، حساب قفل خواهد شد.”

تیم امنیتی پلتفرم شبکه اجتماعی روز چهارشنبه اعلام کرد که “برای محافظت از صداقت گفتگوی عمومی که در این سرویس انجام می شود به طور فعال کار خواهد کرد و در مورد هر محتوایی که قوانین توییتر را نقض کند ، عمل خواهد کرد.”

تیم توییتر در تاریخ 6 ژانویه نوشت: “تهدیدها و درخواست های خشونت خلاف قوانین توییتر است و ما سیاست های خود را بر این اساس اجرا می کنیم.”

توئیتر ایمنی گفت: “علاوه بر این ، ما به دلیل خطر خشونت ، تعاملات قابل توجهی با تویت هایی که تحت سیاست صداقت مدنی ما قرار دارند محدود است.”

با تکرار توییتر ، فیس بوک اعلام کرد که صفحه رسمی ترامپ را به مدت 24 ساعت مسدود می کند.

ساعتی بعد ، رئیس اینستاگرام ، آدام موزری ، در پاسخ به شرکت مادرش فیس بوک ، توییتی نوشت: “ما همچنین حساب رئیس جمهور ترامپ در اینستاگرام را به مدت 24 ساعت مسدود می کنیم.”

ساعاتی پس از انتقال ، اسنپ چت نیز به غول های شبکه های اجتماعی پیوست و توانایی ترامپ در به اشتراک گذاشتن مطالب جدید را تا زمانی که برنامه تصمیم به انسداد حساب خود گرفت ، محدود کرد.

سخنگوی اسنپ ، راشل راکوزن گفت: “ما می توانیم تأیید کنیم که امروز حساب Snapchat رئیس جمهور ترامپ را مسدود کردیم.”

کاربران به سرعت متوجه اجرای سیاست توییتر شدند ، زیرا مدت کوتاهی پس از آن حداقل سه توییت از حساب ترامپ حذف شد. یکی از توییت های حذف شده از بستر اجتماعی به مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ایالات متحده اختصاص دارد که به عنوان رئیس مجلس سنای آمریکا ریاست تأیید آرا. کالج انتخاباتی را بر عهده دارد.

“مایك پنس شجاعت انجام دادن آنچه را كه برای محافظت از كشور و قانون اساسی ما باید انجام می داد ، با دادن فرصت به ایالت ها برای تأیید تعدادی از واقعیت های واقعی ، نه موارد تقلبی یا نادرستی كه از آنها خواسته شده در ایالات متحده تأیید كنند ، اصرار دارد. برای حقیقت! “، ترامپ در توییتی گفت که اخیراً توسط توییتر به عنوان” ادعای تقلب در انتخابات “مورد اعتراض برچسب گذاری شده است.

در اعلامیه این سکوی اجتماعی همچنین آمده است که توئیت ترامپ می تواند به طور بالقوه به “خطر خشونت” که اکنون در پایتخت این کشور در حال وقوع است ، کمک کند. توییتر به کاربران اجازه نمی دهد برخی از توییت های ترامپ را لایک کنند ، بازتوییت کنند و به آنها پاسخ دهند.

غول های شبکه های اجتماعی فیس بوک ، مالک اینستاگرام و یوتیوب ، همچنین خشونت در واشنگتن را انگیزه ای برای حذف محتوای ارسال شده توسط رئیس جمهور آمریکا عنوان کردند.

در حالی که توییتر اجازه داد آدرس زنده ترامپ در وب سایت خود باقی بماند ، فیس بوک و یوتیوب سخنرانی رئیس جمهور آمریکا را از سیستم عامل خود حذف کردند.

اندی استون ، سخنگوی فیس بوک به سی ان ان گفت: “اعتراضات خشونت بار امروز كاپیتول رسوایی است. “ما تحریک و درخواست خشونت را در سیستم عامل خود منع می کنیم. ما به طور فعال هر محتوایی را نقض می کنیم این قوانین را بررسی و حذف می کنیم.”

ترامپ در واشنگتن در مورد راهپیمایی نجات آمریکا گفت: “درخشان ترین روزهای ما در پیش است.” وی افزود: “یكی از دستاوردهای بزرگ ما امنیت انتخاباتی خواهد بود. زیرا تا زمان آمدن من هیچ كسی تصور نمی كرد انتخابات ما چقدر فاسد باشد.”

رئیس جمهور كنار آمریكا گفت: “ما در خیابان پنسیلوانیا قدم خواهیم زد. من خیابان پنسیلوانیا را دوست دارم. و به كاپیتول خواهیم رفت.” وی در ادامه به هواداران خود گفت که تلاش برای تغییر آرا Dem دموکرات ها در جلسه صدور گواهینامه کالج انتخاباتی کنگره یک دلیل مفقود بود.

“دموکراتها ناامید هستند. آنها هرگز به هیچ چیزی رأی نمی دهند. حتی یک رأی نیز نمی دهند. اما ما سعی خواهیم کرد به جمهوریخواهان خود که ضعیف هستند ، بدهیم زیرا افراد قوی به کمک ما احتیاج ندارند. ما سعی خواهیم کرد به آنها غرور و جسارت مورد نظر خود را بدهیم. آنها باید کشور ما را بازگردانند “، ترامپ به هواداران خود گفت ، که پس از آن شروع به شعار” ایالات متحده “کردند قبل از رفتن به خیابان پنسیلوانیا.

رئیس جمهور ایالات متحده پس از سخنرانی در برابر معترضین ، چند ساعت بعد در توییتر شرکت کرد و از معترضان خواست “صلح حفظ کنند. بدون خشونت!”

اعضای دولت ترامپ اکنون در حال بررسی مراجعه به متمم 25 برای برکناری رئیس جمهور فعلی هستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *