جوزپه کونته به Quirinale رسیده است: او وزیر موقت سیاست های کشاورزی خواهد بود

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

آیا زمان جوزپه کنته و دولت او رو به اتمام است؟ وی برای دومین بار طی 24 ساعت برای مصاحبه با ماتارلا از کویریناله بازدید کرد.

نخست وزیر جوزپه كنته برای دومین بار در 24 ساعت سوار كویرینال شد. دیروز ، او رسماً توضیح داد تا تصویب برنامه بهبود CDM را توضیح دهد ، اما در واقع پیشرفت در بحران تاریکی بود که توسط ماتئو رنزی کشف شد.

کنته ، با ارائه استعفای کابینه وزیران ایتالیا ویوا ، که به طور موقت سمت وزیر کشاورزی را به عهده گرفت ، ماتارلا را در یادداشتی که کویرینال صادر کرده است ، می خوانیم.

“رئیس جمهوری حکمی را پذیرفت که استعفای سناتور ترزا بلانوا از کابینه وزیر سیاست های کشاورزی ، غذا و جنگل را به پیشنهاد نخست وزیر پذیرفت – دوره موقت نسبی توسط نخست وزیر تصویب شد – توسط پروفسور النا بونتی از کابینه وزیر بدون کارنامه و توسط روحانی ایوان اسکالفاروتو ، معاون وزیر امور خارجه “.

کنته به ماتارلا اطلاع داد که خود را برای ارائه “توضیحات سیاسی لازم از طریق اعلان به اتاقها” در پارلمان ارائه خواهد داد.

در همین حال ، صداهای زیادی علیه نمایندگان Renzi و Italia Viva بلند می شود و آنها را غیرمسئول می خوانند (Zingareti ، Orlando ، Gualtieri ، Di Mayo) و دیگر هیچ کس نمی خواهد با آنها دولت تشکیل دهد.

از نظر حزب دموکرات ، تعداد موجود نیست

به گفته حزب دموکرات ، که حدی در اطراف کونته ایجاد کرده است ، حداقل در نما ، در پارلمان هیچ شماره ای برای قائم نگه داشتن دولت وجود نخواهد داشت. مشکل به ویژه در سنا است. و این می تواند فرضیه انتخابات زودهنگام در ماه ژوئن را باز کند: در واقع ، هیچ کس در دسترس دولتی با مسئولیت ملی است که توسط همه نیروهای سیاسی تشکیل شده باشد ، حتی سالوینی امروز این موضوع را تأیید کرد.

حرکت 5 ستاره همچنان به دفاع از جوزپه کونته ادامه می دهد و دوست دارد به هر قیمتی از ساختار فعلی دولت حمایت کند ، اما چگونه این کار را انجام دهم؟ این تعداد به ویژه در سنا زیاد نیست ، جایی که گریلینی بسیاری از نمایندگان مجلس را از دست داده است.

ویت ویت از ماستلا ممکن است به کمک شما بیاید ، اما طبق گفته PD ، حتی این کافی نیست.

کنایه از لیگ شمال

دیروز معاون کلودیو بورگی از اتحادیه پیشنهاد داده بود که این مرکز روش بسیار کنایه آمیزی را برای جلب اعتماد پارلمان ترک کند ، حتی بدون حمایت کامل از کسانی که نمی خواهند “مسئول” باشند.

دیگر هیچ تاکتیکی وجود ندارد

به طور خلاصه ، آنچه که حق می خواهد متوقف کردن این تاکتیک و فرصت دادن به آنها برای تشکیل دولت است. به گفته دی باتیستا ، در واقع ، راست میانه قصد واقعی حضور در انتخابات را نخواهد داشت.

“روز گذشته ، کشور منتظر بود تا جوزپه کنته برای نشان دادن یک بحران کامل به پارلمان بیاید. ایتالیا ، پارلمان و رئیس جمهور شایسته احترام هستند. راست میانه در یادداشت مشترک خود نوشت ، همانطور که گزارش شده است ، اوضاع چشمگیر است: کونته نمی تواند وانمود کند که هیچ اتفاقی نیفتاده است رای نیوز.

نمایندگان پارلمان راست میانه و روح های مختلف در این زمینه سیاسی به ماتئو اسلاوینی ، جورجیا ملونی و آنتونیو تاجانی مأموریت می دهند که مستقیماً با رئیس جمهور جمهوری تماس بگیرند تا از نخست وزیر کنته بخواهند هرچه سریعتر گزارش خود را به پارلمان ارائه دهد بحران دولت دیروز توسط متئو رنزی.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *