جورج دبلیو بوش خشونت در واشنگتن را محکوم می کند: “تماشایی نفرت انگیز و دلخراش”

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

در تاریخ 6 ژانویه ، هواداران ترامپ با حمله به ساختمان کاپیتول ایالات متحده ، املاک را تخریب کردند و در حالی که کنگره نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کرد ، این میدان را تصرف کردند.

رئیس جمهور سابق آمریکا جورج دبلیو بوش با انتقاد از وفاداران سیاسی دونالد ترامپ در کنگره ، آنها را به تحریک طرفداران رئیس جمهور فعلی برای حمله به پایتخت آمریکا متهم کرد.

جورج دبلیو بوش در بیانیه ای گفت: “این منظره مشمئز کننده و دلخراشی است.” “اینگونه نتایج انتخابات در جمهوری موز به چالش کشیده می شود ، نه در جمهوری دموکراتیک ما.”

“[Mitt] رامنی ، که از دو سال گذشته به عنوان سناتور در یوتا ، منتقد صریح رئیس جمهور بوده است ، گفت که هرج و مرج در کاپیتول به دلیل “غرور آزاردهنده خودخواه و خشم طرفداران وی است که وی عمداً در طی دو ماه گذشته اطلاعات غلط داده است.” سوق به عمل. “

رئیس جمهور سابق همچنین از جمهوری خواهان مجلس و سنا به دلیل موافقت با مخالفت با نتایج کالج انتخابات انتقاد کرد.

حمله به پایتخت

در تاریخ 6 ژانویه ، کنگره آمریکا ادعا کرد که جلسه مشترکی را برای تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار کرده است ، که توسط رای دهندگان حوزه انتخابیه در 14 دسامبر تأیید شد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ گفته است که از به رسمیت شناختن پیروزی خودداری خواهد کرد و مایک پنس معاون رئیس جمهور را به مخالفت با صدور گواهینامه دعوت کرد. در اوایل جلسه پنس به عنوان رئیس مجلس سنا گفت که علی رغم درخواست ترامپ از روند مذکور پشتیبانی خواهد کرد.

رئیس جمهور تلخ از این تصمیم تلخ بود ، اما معترضان را به صلح و آرامش فراخواند. با این حال ، معترضین سرانجام دیوارهای پایتخت را مقیاس بندی کردند و به مرکز حمله کردند و موقتاً نمایندگانی را برای پوشش آنها فرستادند. گفته می شود در این برخورد یک نفر به ضرب گلوله کشته شده و سه نفر دیگر به دلیل “عوارض پزشکی جداگانه” جان خود را از دست داده اند. پس از این حادثه خشونت بار ، ده ها مورد دستگیری صورت گرفته است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *