تهیه شده با استیضاح دموکرات ها علیه ترامپ

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

دیوید سیسیلین ، نماینده دموکرات ها در رود آیلند گفت ، نمایندگان کنگره دموکرات طرح استیضاح رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ را تهیه و منتشر کردند.

سیسیلین در توییتر نوشت: “من یک پیشنهاد استیضاح را تحویل می دهم که جمهوری لی تد ، جمهوری خواه جیمی راسکین و من آماده شده ایم که رئیس جمهور را پس از حمله دیروز به پایتخت برکنار کنم.”

نماینده کنگره پیش نویس سندی را که شامل مقاله ای درباره “سو abuse استفاده از مقام” بود ، به نشریه خود پیوست کرد.

پیش از این ، گزارش شده بود که اولین کنگره جمهوری خواه ایلینوی ، آدام کینزینگر ، صریحاً خواستار آزادی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی تحت اصلاحیه 25 است.

حمله به پایتخت بعد از تجمع ترامپ

در جریان یک راهپیمایی در واشنگتن ، رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواست تا مانع تصویب کنگره برای پیروزی جو بایدن شود. از طرف خود ، پنس پیشنهاد رئیس جمهور را رد کرد ، با این استدلال که وی هیچ قدرتی در تصمیم گیری در مورد شمارش آرای انتخاباتی و استفاده از آنها برای تأیید رسمی کالج انتخاباتی ندارد.

طرفداران ترامپ سپس با شکستن طناب پلیس و ورود به سالن های کنگره ، دسته جمعی به سمت پایتخت برج حرکت کردند. طبق آخرین اطلاعات ، در جریان اعتراضات 4 نفر کشته شدند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، بعداً با انتشار یک سخنرانی ویدیویی به معترضین در واشنگتن خواستار صلح و نظم شد ، در حالی که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، معترضان در واشنگتن را به کناره گیری و “تسلیم” دعوت کرد. به سوی دموکراسی “.

محکومیت خشونت در پایتخت آمریکا در جهان تقریباً اتفاق نظر داشت. نخست وزیر کونته و همچنین سیاست ایتالیا آشوب های واشنگتن را محکوم کردند.

کنگره پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید می کند

علیرغم حمله روز گذشته در کنگره طرفداران ترامپ برای تعلیق صدور گواهینامه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ، که توسط رئیس جمهور کناره گیری به رسمیت شناخته نشد ، زیرا وی معتقد است که این امر با تقلب و بی نظمی در شمارش آرا همراه است ، رسماً انتخاب نامزد دموکرات ها برای کاخ سفید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *