ترس از جهش: سوئد تولید راسو را در سال 2021 متوقف می کند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

جنی نیلسون ، وزیر کشاورزی سوئد ، با بیان اینکه تعطیلی این گله به دلیل ترس از جهش ویروس کرونا است که می تواند به انسان منتقل شود ، گفت: امسال هیچ گونه سمور جدیدی در مزارع سوئد متولد نخواهد شد.

سوئد استراتژی ای را انتخاب کرده است که اگرچه معقول است ، اما از نظر خطر گسترش جهش ویروس کرونا در میان راسوهای پرورشی ، که می تواند به انسان منتقل شود و برنامه ملی واکسیناسیون را تغییر دهد ، کاملاً متفاوت از آن است که توسط دانمارک اتخاذ شده باشد.

در پایان سال 2020 ، دانمارک از ترس گسترش COVID جهش یافته در برخی از حیوانات ، کل موجودی 15 میلیون راس آن را نابود کرده بود. سوئد ، تولیدکننده بسیار متوسط ​​تری نسبت به دانمارک ، با تنها 35 مزرعه در مقایسه با حدود هزار مورد از مزارع اخیر ، فرمولی را برای “انجماد” موقت مزارع انتخاب کرده است ، اما بدون کشتن حیوانات.

در پاییز سال 2020 ویروس کرونا به 13 مزارع پرورش گوشت راسو در شبه جزیره لیسترلند در شهرستان بلکینژ که متراکم ترین منطقه مزارع راسو در سوئد است ، سرایت کرد. از آنجایی که شیوع آن همزمان با فصلی بود که اکثر راسوها به دلیل خز کشته شدند ، مقامات اجازه دادند روند کار به روال خودش ادامه یابد. سرانجام ، 80٪ از راسوها طبق برنامه کشته شدند ، اما حیوانات پرورش دهنده برای زندگی باقی ماندند. با این حال ، تولید مثل در سال 2021 انجام نخواهد شد.

وزیر نیلسون در بیانیه ای با استناد به مشاوره آژانس بهداشت عمومی سوئد ، شورای کشاورزی سوئد و موسسه دامپزشکی سوئد (SVA) گفت: “هیچ توله سگ جدیدی در سال 2021 مجاز نیست.”

شورای کشاورزی سوئد در بیانیه ای گفت: پس از آن کشاورزان می توانند حیوانات تولید مثل خود را از سر بگیرند تا از سال 2022 مجدداً فعالیت خود را از سر بگیرند ، اما اگر توله سگها به طور تصادفی متولد شوند ، باید نابود شوند.

بازپرداخت ضرر و زیان و درآمد از دست رفته کشاورزان بازپرداخت می شود و کل صنعت کوچک سوئد که هر ساله 450 هزار پوست راسو تولید می کند ، برای کل سال “منجمد” خواهد ماند.

هاکان هنریکسون ، رئیس دامپزشک شورای کشاورزی سوئد ، در توجیه روند اقدام سوئد توضیح داد: “ما جهش دانمارکی ویروس را در سوئد ندیده ایم.”

از طرف دیگر ، دانمارک شاهد جهش ویروس کرونا در ویروس کروناک و انسان بوده است ، و نگرانی های جدی وجود دارد که نوع جهش یافته در برابر واکسن ها مقاوم باشد.

وزیر دارایی پر بولوند گفت ، با این وجود ، دامداری توسط شورای کشاورزی سوئد و موسسه دامپزشکی سوئد به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

“صنعت راسو ما همچنان یک عامل خطر محسوب می شود که در مبارزه با ویروس کرونا مورد توجه قرار می گیرد.” او گفت بولوند ، به نقل از تلویزیون ملی SVT.

بنابراین مقامات این حق را دارند که اقدامات اضافی را برای به حداقل رساندن خطر انتقال عفونت بین حیوانات و انسان انجام دهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *