ترامپ از ورود رئیس دفتر پنس به کاخ سفید جلوگیری می کند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

روز چهارشنبه ، طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، در واشنگتن جمع شدند ، به ساختمان كاپیتول در ایالات متحده یورش بردند و جلسه كنگره را كه قرار بود نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تصویب كند ، قطع كردند.

به گزارش NBC ، به نقل از یک منبع نزدیک به پنس ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده مانع ورود دستیار اصلی مایک پنس معاون رئیس جمهور به کاخ سفید شد. .

رئیس ستاد پنس ، مارک شورت ، که به معاون رئیس جمهور ایالات متحده در امور مربوط به شمارش حوزه های انتخابیه مشاوره می داد ، گفته شد “از ورود به کاخ سفید منع شده است”.

حمله به پایتخت

در اوایل روز ، هنگامی که کنگره تلاش کرد نتایج پیروزی رئیس جمهور بایدن را تأیید کند ، معترضان ضد ترامپ به ساختمان پایتخت ایالات متحده یورش بردند ، املاک را تخریب کردند و میدان را به دست گرفتند. کنگره در حال حاضر از معترضین آزاد است.

این شورش پس از آن آغاز شد كه ترامپ در یك سخنرانی خطاب به هزاران هوادار خود در نزدیكی كاخ سفید قول داد كه پیروزی را به رسمیت نشناخته و از مردم خواست كه صدای آنها را بشنوند.

با توجه به نتایج انتخابات جو بایدن دموکرات به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود ، اما ترامپ از پذیرفتن شکست خودداری کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *