تحقیقات مالی نیکلاس سارکوزی در مورد کارهای مشاوره ای وی در روسیه

[ad_1]

بر اساس اطلاعات Médiapart ، تأیید شده در 15 ژانویه توسط France Presse ، تحقیقات مقدماتی علیه نیکلاس سارکوزی به دلیل “قاچاق نفوذ” به عنوان بخشی از کار مشاوره وی در روسیه آغاز شده است. شرکت بیمه روسی Reso Garantia رئیس جمهور سابق فرانسه را در سال 2019 استخدام کرد.

منابع روز جمعه (15 ژانویه) گفتند ، دادستانی ملی مالی تحقیقات مقدماتی را در مورد “قاچاق آنفولانزا” و “پولشویی” علیه فعالیت های مشاوره ای نیکلاس سارکوزی در روسیه آغاز کرده است. اطلاعات Mediapart را به نقل از لوموند تأیید کنید.

دادستان گفت که او روشی را برای “قاچاق نفوذ” ، بلکه همچنین برای “پولشویی” آغاز کرده است. تاریخ آغاز تحقیقات مشخص نشده است.

به گزارش Mediapart ، به دنبال گزارش سرویس اطلاعات مالی Tracfin در مورد دلایل پرداخت سارکوزی توسط شرکت بیمه روسیه Reso Garantia ، کنترل شده توسط دو میلیاردر متولد روسیه ، از تابستان سال 2020 تحقیقات را آغاز کرده اند. ارمنی ، سرگئی و نیکولای سارکیسووی.

این سایت خبری نوشت: “محققان در تلاشند تا دریابند كه آیا رئیس دولت سابق فقط به عنوان مشاور عمل كرده است كه كاملا قانونی خواهد بود یا از طرف الیگارشی روسیه در لابی های جنایی بالقوه شركت می كند.”

قرارداد 3 میلیون یورویی

این قرارداد که در سال 2019 امضا شد ، به مدت چند سال 3 میلیون یورو خواهد بود. طبق گفته Mediapart ، نیکلاس سارکوزی در اوایل سال 2020 میلادی به 500000 نفر می رسید.

Reso Garantia ، تاسیس شده در سال 1991 ، با بیش از 34000 نماینده در این کشور و 11 میلیون مشتری ، یکی از شرکت های بیمه پیشرو در روسیه ، متخصص در وسایل نقلیه موتوری / موتور سیکلت است.

در سال 2007 ، بیمه گر AXA فرانسوی با سهامداران Reso Garantia توافق کرد که 36.7٪ سهام این شرکت را به قیمت تقریبی 810 میلیون یورو بدست آورد.

طبق گفته Mediapart ، AXA مشتری اصلی موسسه حقوقی Realyze است که در سال 1987 توسط نیکلاس سارکوزی بنیانگذار شد.

پیش از این ، سارکوزی به دریافت بودجه غیرقانونی از لیبی متهم شده بود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *