به این ترتیب ، همه گیری ها باعث جهش سود بانک های سرمایه گذاری شده است

[ad_1]

بانک های سرمایه گذاری برجسته جهان در سال 2020 به لطف بحران اقتصادی ناشی از کوید سود بی سابقه ای را ثبت کردند. براساس تجزیه و تحلیل فایننشال تایمز در مارس گذشته ، این موسسات فقط 124.5 میلیارد دلار درآمد کمیسیون کسب کردند.

غیر از annus horribilis. سال 2020 برای بانک های سرمایه گذاری بزرگ یک سال رکورد بود.

گفتن تحلیل Financial Times، برگرفته از Business Insider ، که گواهی می دهد از مارس گذشته ، بانک های سرمایه گذاری بزرگ فقط 124.5 میلیارد دلار درآمد کمیسیون کسب کرده اند.

نتیجه این امر ناشی از فعالیت بانک های مرکزی است که از مارس گذشته “هر ساعت 1.3 میلیارد دلار خرید می کنند”. مبادله مالی بی سابقه این امکان را به بانک های سرمایه گذاری داده است که فقط برای کارمزدی که به عنوان ضامن دریافت می کنند مبالغ نجومی کسب کنند.

به گفته جیسون گلدبرگ ، تحلیلگر در Barclays ، به نقل از Business Insider تلاش های عظیم این شرکت ها برای “دستیابی به بازار سرمایه برای تسویه ترازنامه های خود” برای پاسخگویی به چالش های اقتصادی همه گیری ایجاد “گردش مالی در مقابل بازار بدهی بیش از 5 تریلیون دلار” که عمده بانک های سرمایه گذاری جهانی به طور انفعالی 42.9 میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند که برابر با +25 درصد در مقایسه با سال گذشته است.

فایننشال تایمز می نویسد: “پایین آمدن در حوزه بانک های مرکزی ، رویکرد بسیاری از شرکت های چند ملیتی را در شرایط اضطراری تغییر داد که” از اواخر ماه مارس برای اطمینان از تأمین مالی بلند مدت و ارزان ، روی موضوعات اوراق قرضه بلند مدت تمرکز کرده اند.

بورس سهام سال گذشته با بهره گیری از این رکورد 435 میلیارد دلار رکورد زد ، تقریباً 50 درصد بالاتر از رکورد قبلی 279 میلیارد دلار در سال 2014.

این امر به بانک های بزرگی مانند JPMorgan Chase ، Goldman Sachs ، Bank of America ، Morgan Stanley و Citigroup اجازه داده تا مجموعه ثبت کمیسیون را ثبت کرده و بیشترین درآمد را در ده سال گذشته ثبت کنند.

با این حال ، با ورود واکسن و بازگشت تدریجی به حالت طبیعی ، وضعیت ممکن است تغییر کند. دومین کارشناسان به نقل از آگی برای سال 2021 انتظار داریم “کاهش سطح نوسانات بازار و بازگشت سریعتر از حد انتظار به حالت عادی”.

اما متغیرهای جدول بسیارند و فقط با پیشرفت همه گیری و کمپین جهانی واکسیناسیون گسترده نشان داده نمی شوند.

روابط چین و آمریکا با دولت جدید بایدن همچنین روند بازار و همچنین عامل ناشناخته در انتخابات آلمان و کمک های اتحادیه اروپا را تعیین می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *