بلاروس و لوکاشنکو ممکن است به زودی از ریاست دولت کناره گیری کنند

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

رئیس جمهور بلاروس افزود: “اما ما نباید حدس و گمان بزنیم.”

الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهور بلاروس گفته است که به زودی ریاست جمهوری را ترک می کند ، اما نیازی به گمانه زنی در مورد زمان آن نیست.

وی در مصاحبه ای با گفتگوی بزرگ ، کنفرانس مطبوعاتی که در آن رئیس دولت بلاروس به سوالات روزنامه نگاران و کارشناسان پاسخ داد ، گفت: “نیازی به حدس و گمان در مورد زمان خروج لوکاشنکو نیست.”

آقای لوکاشنکو گفت که بیش از یک بار در نظر گرفته است که اگر شخص دیگری قدرت را در دست بگیرد ، بلاروس چگونه پیش خواهد رفت.

کریستینا تیمانوفسکایا - اسپوتنیک ایتالیا ، 1920 ، 2 اوت 2021

المپیک ، مورد تیمانوفسایا: برلین از بلاروس برای احترام به ورزشکاران التماس می کند

آقای لوکاشنکو موضوع جانشین خود را “سخت ترین” نامید ، اما اذعان کرد که آن را در نظر گرفته است.

“این مشکل ترین سوال است. چرا دشوار است؟ من می توانم پاسخ دهم ، همانطور که دوست خوبم و برادر بزرگترم ولادیمیر پوتین گفتند: هرکسی که توسط مردم بلاروس انتخاب شود رئیس جمهور خواهد شد. درست است. مردم رای می دهند. من تصمیم نگرفته ام لوکاشنکو در طول گفتگوی بزرگ گفت: “من از این مزیت استفاده خواهم کرد ، هرگز زندگی آرامی وجود نخواهد داشت تا زمانی که من بمیرم. این ویژگی های این اثر است و این نشانه هایی است که از من بر جای گذاشته است.”

آقای لوکاشنکو گفت که در کشور خود “بزرگ شده است” و کشورش در او بزرگ شده است.

رئیس دولت بلاروس افزود: “و من نمی فهمم که چگونه می توان در صلح زندگی کرد و بازنشسته شد یا کار دیگری شروع کرد. من واقعاً آن را درک نمی کنم.”

بحران سیاسی در بلاروس

بلاروس پس از آنکه الکساندر لوکاشنکو پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نهم اوت برای ششمین دوره ریاست جمهوری را به دست آورد ، وارد یک بحران سیاسی طولانی شد. مخالفان نتایج را تایید نکرده و ادعا کردند که برنده واقعی سوتلانا تیخانوفسکایا است.

کشورهای غربی از به رسمیت شناختن پیروزی لوکاشنکو خودداری کرده و ده ها مقام بلاروس را به اتهام تقلب در انتخابات تحریم کردند ، زیرا مخالفان مکرراً برای اعتراض به انتخابات ریاست جمهوری به خیابان ها آمدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *